Додому ІНФОРМАЦІЯ Реабілітаційне лікування застрахованих осіб за рахунок коштів фонду соціального страхування з тимчасової...

Реабілітаційне лікування застрахованих осіб за рахунок коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

534
ПОДІЛИТИСЬ

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” з 01.01.2015р. застрахованим особам, які працюють офіційно та сплачують єдиний соціальний внесок та їх дітям, які перенесли операції та гострі хвороби, після стаціонарного лікування оплачується лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі ФСС з ТВП).

Для отримання такої путівки необхідно звернутися до комісії по відбору та направленню хворих на реабілітаційне лікування, створених при Ружинській центральній районній лікарні відповідно до профілів захворювань. Застрахована особа повинна надати до лікувального закладу довідку з місця роботи встановленого зразка, яка підписується керівником, бухгалтером і головою комісії по соціальному страхуванню, завіряється печаткою установи і потім ця інформація надається для підтвердження до робочого органу Фонду, в якому на обліку перебуває організація. Після підтвердження існування на обліку в ФСС з ТВП довідка завіряється підписом директора і печаткою виконавчої дирекції Фонду.

Хворий перед відправленням на відновлювальне лікування перебуває у лікувальному закладі на стаціонарному лікуванні, що підтверджує виданий листок непрацездатності, після закриття якого відкривається інший листок непрацездатності, де прописують, що хворого направлено на реабілітацію. Із заповненим бланком путівки, санаторно-курортною картою, копією виписного епікризу з історії хвороби стаціонарного хворого та відкритим листком непрацездатності застрахована особа протягом 1 доби з дня отримання путівки прибуває до санаторію, де отримує повний комплекс лікування.

Після проходження реабілітації хворий забирає з санаторію:

  • зворотній талон від путівки, засвідчений підписом керівника оздоровниці та скріплений печаткою, який повертається до відбіркової комісії;
  • закритий листок непрацездатності, в якому вказується дата, з якої потрібно приступити до роботи. Цей листок непрацездатності оплачується за основним місцем роботи.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь період перебування в санаторно-курортному закладі з урахуванням часу проїзду до санаторію і у зворотньому напрямку у розмірах, встановлених Законом №1105 (абз.2 ч.10 ст.22) в залежності від страхового стажу.

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, придбані за кошти ФСС з ТВП поділу не підлягають, передача іншій особі або зменшення терміну лікування забороняється. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні. Путівка видається одній і тій же особі лише 1 раз на рік.

Відновлювальне лікування надається за наступними профілями лікувань:

  • після опіків (санаторій “Авангард”);
  • після гострого інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судинах, гострих церебральних порушеннях (санаторій “Жовтень”);
  • після ортопедичних операцій (санаторій “Карпати”, “Аркадія”);
  • після операційних втручань на органах травлення (санаторій “Поляна”, “Шаян”);
  • після хірургічних втручань на органах сечостатевої системи (санаторій “Трускавецькурорт”);
  • порушення обміну речовин санаторій (“Миргородкурорт”, “Шаян”, “Моршинкурорт”, “Поляна”, “Трускавецькурорт”).

Директор Бердичівської міської виконавчої дирекції Т.О. Павлович.