Додому НОВИНИ Влада і громада Референдум, заборона штрафів та захист трудових мігрантів

Референдум, заборона штрафів та захист трудових мігрантів

527
ПОДІЛИТИСЬ

19 червня закінчився черговий пленарний тиждень у Верховній Раді. Він пройшов і плідно, і якісно, тому що нардепи не тільки опрацювали 53 законодавчих проекти (із них у цілому прийнято 20 законів та за основу – 15), а в першу чергу, приділили увагу вирішенню актуальних проблем держави.

У законопроекті № 3612, взятому за основу «Закону про народовладдя через всеукраїнський референдум, запроваджений механізм впливу громадян на рішення влади через референдум. Нарешті… Отже:

  • для призначення референдуму буде потрібно не менше ніж 3 млн підписів громадян України;
  • на референдум зможе виноситися лише одне питання, яке не суперечить Конституції України;
  • волевиявлення не стосується питань податків, бюджету та амністії;
  • референдум буде проводитися виключно за кошти державного бюджету;
  • стає можливим форма електронного голосування.

Законопроект № 2280 стосовно планування використання земель допомагає місцевим громадам планувати розвиток територій та управляти земельними ресурсами. Власники землі зможуть самі визначати цільове призначення ділянки, а громади – утворювати власні органи містобудування та архітектури.

Врегульовується питання територіальних меж громад та запроваджується розробка планів просторового розвитку громад.

Проєкт Закону про внесення змін до Господарського кодексу України №3297 унеможливлює нарахування штрафних санкцій за кредитами в період дії карантину під час пандемії COVID-19. Банкам забороняється стягувати неустойку, штрафи, пеню за прострочення платежів за кредитами під час карантину та у 30-денний строк після його закінчення.

Законопроект № 3377 запроваджує державну допомогу сферам культури, креативних індустрій та туризму. Розширюється держпідтримка кінематографа, зокрема фінансова. Держкіно зможе покривати до 100% кошторисної вартості кінопроекту.
Також зменшується орендна плата для закладів культури, які не використовуються через карантин.

Законопроект № 2365 дозволяє врегульовувати питання захисту трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством під час працевлаштування за кордоном. Фірмам – посередникам забороняється стягувати гроші з українців за пошук вакансій за кордоном. Компанії, які братимуть за це гроші, будуть оштрафовані від 34 000 до 85 000 гривень.

Так, українці часто потерпають і від пасток законодавства сусідніх країн. Це найскладніші справи міждержавного рівня, які важко вирішуються. Це підтверджується ситуацією із бердичівлянкою Вікторією Кучерявою, онуки якої опинилися на території Німеччини і не можуть повернутися на Батьківщину, але ми не опускаємо руки.

Нардеп Богдан Кицак надіслав звернення Людмилі Денисовій (уповноваженій Верховної Ради України з прав людини) із супровідними матеріалами для вивчення та вирішення непростої справи Вікторії Кучерявої.

Зробити діяльність народних депутатів системною, чіткою, ефективною дозволить проект про стратегію роботи ВР на 2020 рік № 3662. Особливість цього документу полягає в структуруванні та плануванні роботи самих народних обранців через чітке визначення пріоритетів, назв законопроектів, покращення діловодства (обов’язкова фіксація дат реєстрації та термінів ухвалення).

Це є переходом до стратегічного планування роботи Верховної Ради України, а отже – збільшення результативності і наведення порядку в законодавчій сфері.

Прес-служба народного депутата України.