Додому НОВИНИ Влада і громада Робочий візит до Райківської виправної колонії №73

Робочий візит до Райківської виправної колонії №73

1183
ПОДІЛИТИСЬ

На другому пленарному засіданні 12 сесії районної ради, яке відбулося 28 грудня 2016 року заступник начальника Бердичівської місцевої прокуратури Сергій Сівак проінформував про стан законності на території міста та району і заходи щодо їх зміцнення та зосередив увагу на жахливих матеріально-побутових умовах у Райківській виправній колонії №73. Повідомив, що прокуратура готує лист щодо сприяння у виділені коштів з районного бюджету на поліпшення умов відбування покарання ув’язнених.

Саме тому, 5 січня 2017 року голова районної ради Максим Самчик, депутат районної ради Габріел Мкртчян та представники ЗМІ відвідали виправну колонію. Нещодавно у закладі побував Генеральний прокурор України Юрій Луценко та зафіксував низку порушень. Після візиту прокурора, як повідомили самі ув’язнені, умови перебування поступово змінюються на краще. У їдальні є достатня кількість посуду, з чим не так давно були проблеми. Але, на жаль, приготування їжі та заготівля дров для кухні проходять в одному приміщенні. Поступово відновлюється асортимент у магазині, що знаходиться на території колонії. На його роботу теж були певні нарікання.

Депутат районної ради Габріел Мкртчян, який здійснює підприємницьку діяльність на території Райківської сільської ради і старається завжди допомагати територіальній громаді у вирішенні соціально – побутових умов вже виділив матеріальну допомогу для колонії у розмірі 12000 грн. на придбання будівельних матеріалів.

Представники влади та ЗМІ в супроводі керівників колонії провели огляд приміщень. Показали дисциплінарні ізолятори, з яких 18 камер потребують ремонту, приміщення їдальні, пральні та лазні. Під час огляду лазні відвідувачам пояснили, що вона функціонує, але комунікації потребують заміни. Засуджені мають можливість відвідувати лазню раз на тиждень. Дається на це 40 хвилин. Розрахована лазня на 30 осіб.

На даний час у Райківській виправній колонії відбувають покарання 510 осіб, з яких 80 перебуває у лікарні на території установи.

IMG_4101_1Максим Самчик, оглянувши устаткування для приготування їжі, відмітив, що потрібно відходити від енергоємного обладнання, адже зараз вкладати значні кошти у його ремонт, а потім витрачати ще більше на енергоносії є недоцільним, і це проблеми не вирішить. У якості альтернативи він запропонував передати колонії електроплити для приготування їжі, які використовувалися у деяких загальноосвітніх і дошкільних закладах району та були замінені на більш сучасні.

IMG_4126_1Причиною усіх негараздів та недоробок у колонії її керівництво вважає недофінансування установи. Держава виділяє лише незначний відсоток від того, що заклад потребує. Раніше  дохід колонія отримувала за рахунок кам’яного кар’єру, але зараз виробництво не працює. Ще у жовтні 2016 року в установи закінчилася ліцензія на видобуток каменю.

Після закінчення огляду Райківської виправної колонії №73 голова Бердичівської районної ради Максим Самчик відзначив, що для покращення стану справ необхідно щоб запрацював кар’єр, а для цього потрібно знайти інвестора на засадах державно–приватного партнерства. При цьому родовище має залишатись в державній власності.

Питання залучення інвестора підіймалось також і у розмові з заступником Міністра юстиції України під час його візиту до РВК №73. Так як на даний час питання функціонування Райківської колонії знаходиться на особистому контролі Генеральної прокуратури України, 11 січня 2017 року заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, начальник центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України Сергій Менчиц та директор Департаменту ресурсного забезпечення Державної кримінально-виконавчої служби України Олег Гуназа з робочим візитом відвідали виправну колонію.

IMG_4131_1Метою відвідування установи була перевірка об’єктів діяльності підпорядкованої колонії, умов проживання і праці засуджених, а також зміни матеріально-побутових умов та харчування ув’язнених.

Керівники у супроводі першого заступника начальника РВК № 73 Віталія Бойка відвідали приміщення відділу охорони, дисциплінарний ізолятор, їдальню та лазню.

Денис Чернишов під час прес-конференції зазначив, що після візиту Віталія Луценка був складений план подолання недоліків, на який вказав Генеральний прокурор. На даний час в приміщеннях ДІЗО вже закінчується ремонт, в їдальню закуплено новий посуд, в лазні вирішені проблеми з водою. На вирішення цих та інших питань вже витрачено близько 80 тис. грн. Також заступник міністра подякував Житомирській державній адміністрації, обласній, районній радам та приватним спонсорам за активно допомогу у вирішенні побутових проблем, які склалися у виправній колонії. IMG_4117_1