Додому НОВИНИ Влада і громада Розмова з жителями села Буряки про сімейний патронат

Розмова з жителями села Буряки про сімейний патронат

770
ПОДІЛИТИСЬ

Про патронат часто і багато говорять останнім часом. Для України ця форма влаштування дитини нова.

Поширити інформацію про патронат, почути думки жителів села – така мета робочого візиту Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у село Буряки.

Патронатна сім’я стала альтернативою притулку або центру соціально-психологічної реабілітації, куди прямує дитина, що опинилася в складній життєвій ситуації. Це один з основих кроків, який дає можливість дитині взагалі не потрапляти в державні інституції, де виховується більше десяти дітей одночасно. Патронатна сім’я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається в свою або влаштовується в нову сім’ю – до прийомних батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.

Порушена тема не залишила байдужими присутніх. Свою думку щодо створення патронатної сім’ї висловила сільський голова Галина Кудлай: “Сім’я – це і захист, і затишок, і розуміння, і підтримка. Сім’я – це джерело любові і щастя. Впевнена, по-справжньому щасливі ми можемо бути лише сімейному колі. Тому, сім’я у питанні влаштування дитини завжди в пріоритеті”.

Сьогодні існує потреба створення такої сім’ї в районі, оскільки забрані від горе-батьків діти влаштовуються по державних установах, продовжила свою розповідь директор районного центру СССДМ Олена Продеус.

У районі в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, виховується 300 дітей, кожна з них потенційно може стати учасником системи патронату. Це діти, яких знаходять на вулиці, або вилучають із сімей, де їм може загрожувати небезпека. Під патронат може потрапити навіть грудне немовля, якщо його мама потрапила у скрутне життєве становище. Тобто від перших днів з народження і до повноліття.
Термін перебування дитини в патронатній сім’ї три місяці, за рішенням комісії з питань захисту прав дитини його може бути продовжено до шести місяців.

Через те, що виховання дитини в патронатній сім’ї – це робота, за неї належить заробітна плата. Так, вихователю з дня влаштування дитини під патронат виплачується грошове забезпечення, розмір якого становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб та два прожиткових мінімуми соціальної допомоги на кожну дитину. Діють також доплати для дітей з інвалідністю, ВІЛ, неповнолітніх вагітних і дітей до року. Ця доплата становить 10% грошового забезпечення, але не може перевищувати 50%.

Бажаючі стати патронатним вихователем за детальною інформацією можуть звертатися до Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де спеціалісти нададуть кваліфіковану консультацію.

Завершила зустріч, звернувшись до всіх присутніх сільський голова: “Хочу побажати всім-всім щастя і спокою у своїх родинах, взаєморозуміння і велику порцію щоденної уваги один до одного. Нехай у ваших сім’ях панує любов, вміння вислухати і завжди з вами буде присутній Бог!”.

Контакти Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: м.Бердичів, пл. Соборна, 23, каб. 18 (2 поверх), тел. 067 189 09 06.