Додому ІНФОРМАЦІЯ Роз’яснення щодо отримання земельних ділянок для учасників АТО

Роз’яснення щодо отримання земельних ділянок для учасників АТО

603
ПОДІЛИТИСЬ

Військовослужбовцям-учасникам АТО, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення державної власності поза межами населених пунктів для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва у межах норм безоплатної приватизації, необхідно подати до Головного управління клопотання. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

В той же час, необхідно зважати на положення статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни”, де визначено, що/учасникам бойових дій надаються пільги, в тому числі, першочергове відведення земельних ділянок для садівництва і городництва.
А тому, для забезпечення можливості першочергового задоволення військовослужбовців-учасників АТО, необхідно повідомляти Головному управлінню про наявність відповідного статусу, під час подачі вищезазначених клопотань.

Підставою відмови у наданні дозволу військовослужбовцю-учаснику АТО може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Під час звернень до Головного управління військовослужбовцям-учасникам АТО необхідно також зважати на вимоги ч. 4 ст. 116 Земельного кодексу України, а саме: передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Додатково повідомляємо, що колегією Державного агентства земельних ресурсів України прийнято рішення від 14 жовтня 2014 року №2/1, згідно якого передбачається під час розгляду клопотань про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у триденний строк з дня отримання відповідних клопотань надсилати органам місцевого самоврядування запити про висловлення позиції щодо можливості надання відповідного дозволу.