Додому НОВИНИ Культура Романівська весна.

Романівська весна.

1839
ПОДІЛИТИСЬ

23 травня 2015 року у селі Романівці Попільнянського району на Батьківщині відомого українського поета, перекладача та громадського діяча Максима Рильського відбулось театрально-мистецьке свято “Романівська весна”. Цей захід зібрав митців та шанувальників творчості поета з усієї України. Не залишились осторонь цієї події і освітяни Бердичева, відвідавши саме цього дня меморіальний музей родини Рильських та долучившись до вшанування пам’яті свого відомого земляка.

Мальовнича попільнянська земля, сільська громада с. Романівка гостинно зустрічала шанувальників свого талановитого земляка хлібом-сіллю та поетовими віршами. Віддавши шану та поклавши квіти від освітян міста до погруддя М. Рильського, оглянули експозицію музею, побували на виставці робіт майстра народної творчості Ю. Алексеєнко.

Захід розпочався панахидою на сільському цвинтарі, на могилі матері, брата Богдана, батька письменника Тадея Рильського, який ніс домовину з тілом Т. Шевченка при перепохованні на Чернечій горі в Каневі, матері та брата Богдана.

Після цього розпочалася офіційна церемонія урочистого відкриття 38-го Всеукраїнського літературно-мистецького свята “Романівська весна”.

На свято завітали і члени родини, і представники обласних і районних органів влади, відомі поети, прозаїки, діячі мистецтв. Прозвучало і вітання Президента України учасникам та організаторам свята, який подякував усім за продовження мистецьких традицій і побажав невичерпної творчої енергії, життєвого оптимізму і миру.

Вдячні і ми організаторам свята на берегах мальовничої річки Унави. Українські пісні, виступи інструментальних та дитячих колективів створювали неймовірну святкову  атмосферу. А холодна джерельна вода із Максимової криниці як ніколи тамувала спрагу у цей спекотний день.

Вразили своїми кулінарними здібностями і романівські господині, частуючи учасників запашною юшкою, кашею із шкварками, узваром під розлогою Максимовою липою біля річки Унави.

“Романівська весна” стала місцем зустрічі справжніх шанувальників творчості видатного земляка М.Т. Рильського.

Щиро дякуємо інформаційно-методичному центру, його керівнику Гриченко Н.А., за те, що організували для нас, вчителів – словесників, таку чудову, корисну екскурсію.
А директор фірми Савчук А.М. посприяв, у виділенні комфортабельного автобуса.

Екскурсія здійснилась…

Тож незабаром їдемо на Буковину.

За дорученням вчителів
української мови та літератури
члени профспілкових організацій НВК № 10
Андрієнко Л.Ф., Балашкевич А.В.,
Кобернюк Л.Є. та ЗОШ № 12 – Семенчук О.М.

SAM_3715_1 SAM_3749_1 SAM_3681_1