Додому НОВИНИ Влада і громада Рука допомоги від Наталії Онуфрієнко

Рука допомоги від Наталії Онуфрієнко

796
ПОДІЛИТИСЬ

Опіка найбільш незахищених верств населення, виховання та розвиток дітей, підтримка кожного бердичівлянина, котрий залишився сам на сам зі своїми проблемами – про свою депутатську та громадську діяльність у цьому плані розповіла депутат Бердичівської міської ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Наталія Онуфрієнко. Наталія Онуфрієнко також є заступником голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, енергоефективності, бюджету, фінансів і цін Бердичівської міської ради та очолює Благодійну організацію «ОНУФРІЄНКО-ДІТИ».

– Пані Наталіє, Вам, як жінці та матері, безперечно, близькі питання соціальної сфери. Навіть більше, саме вони є пріоритетними у Вашій роботі як депутата, чи не так?

– Дійсність така, що деякі політики прагнуть радше перейматися питаннями більш глобального характеру, прості люди, в тому числі їхні виборці, щодня потерпають від більш злободенних проблем. Ось, наприклад, зовсім нещодавно за допомогою до мене звернулася Н. Ковальова – жінка пенсійного віку перебуває у скрутному становищі. Таких як вона у Бердичеві, та й у всій Україні дуже багато. Однак далеко не всі депутати, до яких звертаються звичайні люди, простягаю їм руку допомоги. Для мене ж соціальний захист та благополуччя моїх земляків завжди займають перші позиції у списку справ.

– Незабаром 1 вересня – День знань. Що Ви, як депутат, робите для покращення стану навчальних закладів міста Бердичева?

– Нашою робочою групою вже перевірено чотири загальноосвітніх школи міста. Під приціл уваги потрапляють навчальні класи, їдальні (особливо умови зберігання їжі та миття посуду), санвузли, спортивні майданчики тощо. Що стосується майданчиків, то їх замало – дітям часто ніде займатися спортом, або просто розважитися на перерві. Інколи в окремих закладах не вистачає комп’ютерної техніки, багато шкіл не мають проекторів, хоча раніше за кошти міського бюджету були закуплені мультимедійні дошки. По вирішенню усіх проблемних питань, будуть підготовлені рекомендації нашої робочої групи і я сподіваюся, що позитивний результат не забариться. Зі свого боку, обіцяю бердичівлянам особисто контролювати умови навчання та матеріальне забезпечення навчальних закладів міста.

– Водночас, Ви не обмежуєтеся допомогою людям у рамках своєї депутатської діяльності, адже й поза цим займаєте активну та небайдужу громадянську позицію. Зокрема, хочеться відмітити підтримку, яку Ви, пані Наталіє, надаєте Бердичівському геріатричному пансіонату, де Ви є членом ради даного закладу.

– Я та мої однопартійці часто відвідуємо геріатричний пансіонат. Умови лікування та утримання в медичних закладах людей похилого віку та людей з особливими потребами, їх проживання та повсякчасна матеріальна підтримка — це дуже важливий і незмінний напрямок роботи Бердичівської міської організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. Адже саме ця категорія людей найбільше потребує уваги, особливо в той час, коли підіймаються тарифи, ростуть ціни, погіршується життєвий рівень людей.

– Також нам відомо, що незабаром, за Вашої безпосередньої допомоги, до пансіонату буде влаштовано безхатченка. Розкажіть, будь ласка, детальніше?

– Цього чоловіка звати Ігор Іванович Р., 1952 року народження. Так вже склалися життєві обставини, що він опинився на вулиці й протягом тижня був змушений ночувати на вокзалі. Наразі, доки документи до геріатричного пансіонату готуються, нам вдалося розмістити чоловіка в міській лікарні. Я докладаю максимум зусиль, аби вже у найкоротший термін Ігор Іванович мав нову домівку та нових друзів.

– Не можна, звісно ж, оминути увагою тему Благодійного фонду «ОНУФРІЄНКО-ДІТИ». Розкажіть про вихованців Центру ранньої медико-соціальної реабілітації, який організований Вашим фондом?

– Центр нараховує вже 235 дітей, які виховуються у неповних, багатодітних чи малозабезпечених родинах. А також діти-напівсироти, діти-сироти, що знаходяться під опікою своїх бабусь та дідусів та діти, батьки яких загинули на війні на Сході країни. Для усіх перелічених мною категорій діток батьки чи опікуни далеко не завжди мають змогу забезпечити повноцінне виховання та відпочинок. Саме тому, у нашому Центрі надаються послуги з фізіотерапії, масажу та проводяться заняття з вивчення української й ряду іноземних мов. Хочу відмітити, що в лютому цього року Центр відвідав народний депутат України Юрій Бойко. Він високо оцінив роботу дитячого закладу та подарував сертифікат на сучасну побутову техніку. Благодійний фонд «ОНУФРІЄНКО-ДІТИ» та Центр ранньої медико-соціальної реабілітації працюють для того, аби посмішки ніколи не сходили з облич дітей.

– Також ви входите в міжфракційне об’єднання депутатів Верховної Ради «Жінки, мир, безпека», хоча Ви лише депутат Бердичівської міської ради. Що це для вас означає?

– Так, туди входять депутати Верховної Ради з різних фракцій. Це дуже важливо, так як для мене відкрився новий горизонт і нові можливості допомоги незахищеним родинам. Ми спільними зусиллями можемо на це впливати.

Постійна праця, турбота про мешканців міста та району – це сьогодні головне для Наталії Онуфрієнко. Дай Бог їй здоров’я, терпіння подолати незгоди та прийти до своєї мети – добробуту людей.

В.Захаревич.