Додому НОВИНИ Влада і громада Рятувальники занепокоєні: перший випадок загибелі дітей на водоймах влітку!

Рятувальники занепокоєні: перший випадок загибелі дітей на водоймах влітку!

412
ПОДІЛИТИСЬ

З початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Не замислюючись над правилами безпечної поведінки, купаються у необладнаних місцях, нерідко – у стані сп’яніння, пірнають у воду з човнів та урвищ, запливають далеко від берега. Така необачність стає причиною трагічних наслідків – лише за останніх два місяці на водоймах області загинуло 6 осіб, серед яких 10-ти річний хлопчик.

Трагічний випадок стався 24 червня в м. Новоград-Волинському. В річці Случ втопився 10-річний хлопчик. З’ясувалось, що хлопчина пішов купатись на місцеву водойму. А через деякий час відпочиваючі помітили його тіло, що плавало неподалік від берега. Працівники міської комунальної аварійно-рятувальної станції намагались надати йому першу допомогу, однак усі спроби виявились марними. Дитина загинула.

Аби попередити нещасні випадки під час відпочинку на водоймах, рятувальники радять дотримуватись правил безпечної поведінки. Батькам – не залишати дітей поблизу води без нагляду і переконатися, що їхнє дозвілля буде безпечним. Якщо діти не вміють плавати, не дозволяти їм заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах. Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавзасобів, а також урвищ. Слід уникати води зі швидкою течією та не запливати далеко від берега.

Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок. Найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль.

Як свідчить аналіз, трагедії на воді трапляються саме в місцях стихійного відпочинку населення на воді. Купатися безпечно лише там, де є рятувальні пости, а отже і обстежене дно водойм, є можливість своєчасно отримати допомогу, в тому числі і медичну.

Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!

В.О. Пилипчук,
головний фахівець Бердичівскго міськрайонного відділу
УДСНС України у Житомирській області