Додому НОВИНИ Культура Рідна мати моя

Рідна мати моя

808
ПОДІЛИТИСЬ

В травні ми відзначаємо багато визначних дат, серед яких День матері в Україні. Мама – слово святе і рідне, майже на усіх мовах світу звучить однаково. Бо походить воно від латинського слова “mamma”, що означає грудна залоза, яка дає молоко немовлятам і по суті годує усе людство.

Перше слово, що виходить з вуст малюка – мама. Так завжди було, є і буде. Мама дає усім життя, піклується про нас, поки вона жива. І скільки б не було її дитині років – 1, 10, 30, 60, – для матері і доросла дитина – дитя улюблене.

Мати і ночей не досипає, і не доїдає, віддаючи дитині серце і душу. А якщо їх у неї 10, то любов свою ділить на усіх. Матері – Берегині роду, господині, люблячі дружини, сумлінні працівниці, талановиті особистості. Ними пишаються їх діти, країна.

Хочу сказати добре слово про деяких моїх жінок-матерів.

Валентина Іванівна Коломієць – лікар-епідеміолог, мати 2-х дітей, щаслива бабуся. По роботі її добре знають медики міста і широке коло бердичівлян. Сумлінна, підтягнута, гарна жінка, всюди вона на висоті: і вдома, і на роботі, серед друзів. Займається садком і городом. Душу і серце віддає родині. День матері – це її свято. Нехай Господь посилає Валентині здоров’я і щастя, добро і наснагу.

Галина Романчук – педагог, виховала не одне покоління молоді. Має 3-х доньок, двоє з них – музиканти, одна – економіст. Треба сказати, що одна з доньок прийомна, та всі троє дітей для неї – найрідніші. Галина Йосипівна і онуків виховує, усі її люблять. Багато сил і здоров’я жінка віддає родині, радіє успіхам дітей і онуків. Галина завжди усміхнена, гарна, доброзичлива. Її вдача така, що має жінка багато вподобань: співи у ветеранському хорі і ансамблі «Бердичі», полюбляє українські національні мотиви в одязі. Має сад, город, вирощує квіти, шиє і вишиває. Тому і має шану від родини, хористів, сусідів, друзів. Бажаю Галині в День матері щастя, здоров’я, пісень на многая літа!

Ольга Мейстер – санітарний медик, молода, перспективна, гарний фахівець, працьовита, завжди усміхнена. Ольга з чоловіком виховують трьох дітей, піклуються про їх здоров’я, про освіту. Мама Оля передає дітям усе найкраще, що є в її душі, що вона вміє і що вона успадкувала від своєї мами. Вподобання у Ольги Валеріївни чудові: сад, город, квіти, вишивання, бездоганна кулінарія. Вона справжня Берегиня і господиня. В святковий День матері бажаю їй здоров’я, щастя, успіхів у житті.

Тамара Яковчук за фахом – вчений овочівник і виноградар, має ступінь кандидата біологічних наук. Вона – мати двох дітей, є улюблені онуки. Разом з чоловіком допомогли дітям здобути вищу освіту, навчили добру і мудрості, працьовитості, любові до рідної землі. Сумлінна, роботяща, Тамара ще й має хист до поезії. У 2017 році вийшли в світ дві її поетичні збірки: “Скрипка Лаутару” і “Суголосся”. Вірші Тамари гарні, ніжні, проникливі. Село Терехове, де Тамара народилася і тепер там мешкає, надихає жінку на найкращі поетичні рядки. На честь Дня матері бажаю Тамарі Микитівні здоров’я, щастя, натхнення.

Тетяна Щенявська – педагог і відома на Бердичівщині співачка, цікава особистість, мама 4-х дітей, має 10 онуків. Її життя нелегке та завдяки її позитивному характеру і пісні, з якою Тетяна іде по життю 53 роки, жінка гарна, чепурна, щаслива. Її вистачає на все і всіх: на родину, на співи в хорі ветеранів, ансамблі “Бердичі”. Тетяна дарує людям радість, а вони її віддячують своєю любов’ю та шаною.

Бажаю Вам, Тетяно Федорівно, міцного здоров’я, щастя, нових пісень, гарних шанувальників.

День матері відзначається у весняні, квітучі, сонячні дні, коли природа співає, квітує, буяє, дарує нам сили і наснагу, дарує усім матерям – жінкам красу і молодість, чарівність.

Нехай материнське щастя окриляє мам, дає наснагу для виховання діточок чудовими, гідними людьми.

Дарую вірш:

Навчила мати радості збирати
В букет надії, віри і любові.
Навчила мати діток пригортати
І нести людям серце на долонях,
навчила мати шанувати працю,
Вітать убогих, себе не жаліти.
Навчила мати ще пісень співати
І айстри насадити у обійсті.
Не забуваймо Божої науки –
Святої мами, її голос, ніжні руки.

Ольга Протасевич, член НСЖУ.