Різдвяний фестиваль – іскорка тепла і надії

Різдвяний фестиваль – іскорка тепла і надії

150
0
ПОДІЛИТИСЬ

Напередодні свята Старого Нового року відбувся традиційний ІІ районний фестиваль колядок та щедрівок “Різдвяний передзвін”. Цього року організатори обрали місцем проведення центральну плащу біля Будинку культури у селі Старий Солотвин, що на Бердичівщині.

Свої двері фестиваль гостинно відчинив для 17 творчих колективів та щедрувальних груп клубів і Будинків культури з усіх куточків Бердичівського району. У дружньому колі, зі святковим настроєм учасники виконали близько п’яти десятків різдвяних і новорічних пісень, колядок та щедрівок, розіграли сценічні образи, притаманні у святкуванні нового року, Різдва, Василя і Меланки, Водохреща, показали різдвяні вистави.

Зустріли усіх на площі біля Будинку культури Гоголівські герої повісті “Ніч перед Різдвом” – Солоха, яка трішки різнилася від героїні твору своєю щирістю і добротою, дяк Осип Никанорович, кум та козак. Після чого і почалася основна частина фестивалю. Учасники послідовно виходили на імпровізовану сцену і демонстрували свої творчі номери.

Слід зазначити, що до виступів були залучені і діти. Вони, з притаманною їм щирістю і відвертістю, співали колядок, танцювали, веселились і возвеличували Христа.

Загалом, захід проходив у дружній, щирій і привітній обстановці з дотриманням усіх обрядів і звичаїв українського народу, з відчуттям казкової атмосфери Різдва. Гості, які завітали на фестиваль, а це депутат Верховної Ради України Олександр Ревега, голова Бердичівської районної ради Софія Томашевська, перший заступник голови – начальник управління фінансів райдержадміністрації Тетяна Войцахівська, голови сільських та селищної рад, підприємці, депутати районної та сільських рад, громадськість, радо долучались до виконання коляди і щедрика.

Організатори свята Бердичівська райдержадміністрація, Бердичівська районна рада, Старосолотвинська сільська рада, відділ культури і туризму Бердичівської РДА нагородили учасників фестивалю подяками.

Усі бажаючі мали змогу зігрітися гарячим чаєм чи узваром, посидіти біля багаття, а також пригоститися рибною юшкою, пловом чи смаженим м’ясом.

Фіналом свята стало соборне виконання усім добре відомої колядки “Нова радість стала”.

Прес-служба райдержадміністрації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ