Додому ІНФОРМАЦІЯ РІШЕННЯ Бердичівської міської ради від 29.03.2016 № 51 Про внесення змін до...

РІШЕННЯ Бердичівської міської ради від 29.03.2016 № 51 Про внесення змін до рішення міської ради від 29.01.2015 №1000 “Про сплату транспортного податку”

458
ПОДІЛИТИСЬ

БЕРДИЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
(третя сесія сьомого скликання)
РІШЕННЯ
від 29.03.2016 № 51
м. Бердичів

Про внесення змін до рішення
міської ради від 29.01.2015 №1000
“Про сплату транспортного податку”

З метою упорядкування питань сплати місцевих податків і зборів до міського бюджету відповідно Закону України від 24.12.2015 року № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, керуючись ст.25, п.24 ч.1 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни в додаток “Положення про порядок обчислення і сплати транспортного податку” до рішення міської ради від 29.01.2015 №1000, а саме:

1.1. Розділ 2 викласти в новій редакції:

“Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті”.

1.2. Розділ 10 доповнити пунктами такого змісту:

“10.1. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

10.2. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до розділу 2 цього Положення є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.”

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

10.3. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до розділу 2 цього Положення є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

10.4. Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування”.

  1. Рішення вводиться в дію з 01.01.2016 року.
  2. Дане рішення оприлюднити через засоби масової інформації.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію соціально-економічного розвитку, енергоефективності, бюджету, фінансів і цін.

Міський голова В.К. Мазур