Додому ІНФОРМАЦІЯ Рішення Бердичівської районної ради від 22.07.2016 №148 “Про встановлення мораторію (заборони) на...

Рішення Бердичівської районної ради від 22.07.2016 №148 “Про встановлення мораторію (заборони) на введення з 01 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги у Бердичівському районі”

488
ПОДІЛИТИСЬ

БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
Сьома сесія VІІ скликання
від 22.07.2016 №148

Про встановлення мораторію (заборони)
на введення з 01 липня 2016 року в дію
підвищених цін і тарифів для населення
на житлово-комунальні послуги у Бердичівському районі

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про ціни і ціноутворення”, Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, Закону України “Про теплопостачання”, з метою забезпечення соціального захисту населення, дотримання Конституції України, основних принципів державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, недопущення загострення суспільної напруги серед населення Бердичівського району, районна рада,

ВИРІШИЛА:

 1. Встановити мораторій (заборону) до 01 жовтня 2016 року на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні по­слуги, а саме: електричну енергію, природний газ, теплову енергію, по­слуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення у Бердичівському районі.
 2. Заборонити нарахування по розрахунках з 01 липня 2016 року та стягнення з населення у Бердичівському районі пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, зазначені в пункті 1 цього рішення.
 3. Офіційно оприлюднити рішення в засобах масової інформації.
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету та комунальної власності.

Голова ради М.Ю. Самчик


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення Бердичівської районної ради “Про встановлення мораторію (заборони) на введення з 01 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги у Бердичівському районі”

 1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Прийняття даного рішення зумовлено необхідністю недопущення галопуючого падіння рівня життя населення України, що відбувається на тлі скорочення рівня витрат на оплату праці та росту рівня безробіття, з одного боку та постійно зростаючого рівня інфляції, росту споживчих цін, падіння курсу національної з другого боку та заплановане з 1 липня 2016 року підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

Заплановане з 1 липня 2016 року збільшення розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, електрику та газ без одночасного вирішення питань забезпечення повної зайнятості населення у Бердичівському районі та перегляду рівня мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів, їх індексації, призведе до непомірного фінансового перенавантаження на кожного мешканця Бердичівського району та істотного зниження їх рівня життя, підвищить соціальну напругу у суспільстві, а також сприятиме утворенню значної заборгованості населення Бердичівського району перед організаціями, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло- та енергозабезпечення (в тому числі значно підвищить кількість неплатників внаслідок відсутності коштів у населення).

Крім того, на сьогоднішній день не вирішено питання, щодо легітимності НКРЕКП установлювати тарифи, оскільки з відповідним зверненням до Конституційного суду звернувся Верховний суд України 30.05.2016.

Необхідно також наголосити, що в засобах масової інформації з’явилася інформація що російська компанія ПАТ “Газпром” знизив ціну на природний газ для України у третьому кварталі 2016 р. до $167,57 за тисячу кубометрів. Згідно експертних висновків аналітиків, нова ціна на природний газ дозволить здешевити його для населення на 277,00 грн., до 6946,00 грн. за 1000,00 куб.м.

Також, невирішеним залишається питання, щодо діяльності ЖЕКів в розрізі набуття чинності з 01.07.2016 року Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Згідно положень даного закону в разі якщо мешканці до набуття чинності даного закону (01.07.2016) не створять об’єднання співвласників багатоквартирних будинків то управителя багатоповерхового житлового будинку обирають органи місцевого самоврядуванням шляхом проведення конкурсу.

Таким чином, в разі введення в дію з 01.07.2016 підвищених тарифів на житлово-комунальні послуги, робота зазначених експлуатаційних організацій може бути неефективною, крім того, в силу погіршення свого фінансового становища населення все частіше буде виникати ситуація, щодо повної або часткової несплати за житлово-комунальні послуги. Це в свою чергу призведе до погіршення якості послуг, які надають останні та як наслідок призведе до зменшення довіри населення до вказаних установ.

 1. Мета і завдання прийняття рішення

Метою проекту рішення є недопущення зниження рівня життя населення Бердичівського району, зниження соціальної напруги серед населення, а також сприяння стабільним розрахункам населення за отримані житлово-комунальні послуги (в т.ч. теплоенергію, електроенергію, природний газ та ін.).

 1. Загальна характеристики та основні положення проекту рішення

Проект рішення складається з 4 пунктів, в яких передбачено:

 1. Встановити мораторій (заборону) до 01 жовтня 2016 року на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги, а саме: електричну енергію, природний газ, теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з гарячого водопостачання і водовідведення для населення у Бердичівському районі.
 2. Заборонити нарахування по розрахунках з 01 липня 2016 року та стягнення з населення у Бердичівському районі пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, зазначені в пункті 1 цього рішення.
 3. Офіційно оприлюднити це рішення в Бердичівській міськрайонній газеті “Земля Бердичівська”.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Бердичівської районної ради з питань бюджету та комунальної власності.
 1. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закон України “Про житлово-комунальні послуги”, Закон України “Про ціни та ціноутворення”, Закон України “Про теплопостачання”, Закон України “Про питну воду та водопостачання”.

 1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту рішення не потребує додаткових витрат з районного бюджету.

 1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення

Прийняття рішення дозволить сприяти зупиненню зниження рівня зубожіння населення та зменшення соціальної напруги у Бердичівському районі, а також виплаті стабільних платежів до компаній, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло – та енергозабезпечення.

 1. Суб’єкт подання проекту рішення

Суб’єктом подання проекту рішення Бердичівської районної ради є депутат Бердичівської районної ради, голова депутатської фракції ВО “Батьківщина” у Бердичівській районній раді – Надія Мачульська.

Доповідач на пленарному засіданні – депутат Бердичівської районної ради, голова депутатської фракції ВО “Батьківщина” у Бердичівській районній раді – Надія Мачульська.

Депутат Бердичівськоїрайонної ради,
Голова депутатської фракції
ВО “Батьківщина” Н. Мачульська