Додому НОВИНИ Влада і громада Рішення мають бути виваженими

Рішення мають бути виваженими

559
ПОДІЛИТИСЬ

“Рішення мають бути виваженими: убезпечення випускників ПТНЗ Житомирщини від торгівлі людьми” – проект Бердичівської міської громадської молодіжної організації “Молодь обирає життя” підходить до завершення. Завдяки підтримці Представництва МОМ в Україні та фінансування Міністерства міжнародних справ Канади його реалізація пройшла на високому рівні.

5 травня 2016 року для учнів Бердичівських професійно-технічних навчальних закладів відбувся заключний захід проекту – керована дискусія “Твоє рішення – твоє життя”. На ньому організатори разом із учасниками пригадали весь хід реалізації проекту. Дискусія виявилася жвавою: молодь активно дискутувала над такими запитаннями, чи відбувається торгівля людьми лише за межами України, чи примусове жебрацтво є формою торгівлі людьми, кому під час подорожі можна тимчасово надати свій паспорт та багато інших запитань.

321654321321_2Цікаво було почути враження юних тренерів від проведення ними просвітницьких занять серед ровесників у своїх закладах протягом комунікаційного марафону “Дивись, слухай, приймай рішення”. Дівчата та хлопці розповідали про те, як їм сподобалося працювати зі своїми ровесниками і як важливо відчути, що в темі протидії торгівлі людьми вони знають набагато більше, ніж їхні друзі.

Впродовж комунікаційного марафону учасники занять заповняли вхідні та вихідні анкети, щоб була можливість оцінити рівень знань підлітків до та після занять. Оцінювати було що… Робота членів БМГМО “Молодь обирає життя” була кропіткою, ефективною і результативною: обробили 349 заповнених учнями анкет з трьох ПТНЗ Бердичівщини. Середній відсоток ефективності роботи виявився наступним: ДНЗ БВПУ – 16,2%; ПТУ №4 – 10%; ПТУ №12 – 33,4%.

Результати показують, що впродовж реалізації проекту учні ПТНЗ підвищили обізнаність у сфері протидії торгівлі людьми та зробили правильні висновки щодо реальних ризиків працевлаштування за кордоном.

Приємні спогади і емоції залишаться у кращих юних тренерів м. Бердичева серед учнів ПТНЗ – Дмитра Постоя, Анастасії Сизоненко, Анни Романюк та Валентина Прокопюка, які отримали подяки від БМГМО “Молодь обирає життя” та “тренерський набір” для подальшої роботи.