Додому НОВИНИ Влада і громада Своє 90-е літо зустрічає колишній директор Семенівської школи Рубоносов Карпо Кирилович

Своє 90-е літо зустрічає колишній директор Семенівської школи Рубоносов Карпо Кирилович

928
ПОДІЛИТИСЬ

image001_rubanosovСвоє 90-е літо зустрічає колишній директор Семенівської школи, вчитель історії, талановитий, наполегливий, тактовний – Рубоносов Карпо Кирилович. Це Людина щедрої душі, доброго серця. Він з категорії педагогів, які стали справжніми майстрами своєї справи. Свою роботу в школі він будував за принципом слова “Треба!”. Як вчитель, шліфував кожну історичну подію, був закоханий у свій предмет.

Народився Карпо Кирилович у м. Тираспіль, у прекрасній родині, на вихованні в якої було шестеро хлопців. Нелегке життя сприяло вихованню в дітей співчуття, поваги, працелюбності. З такою вдачею він постійно працював над собою, закінчивши школу.

В 1943 році був призваний до лав тодішньої армії, яка готувала кадри для боротьби з нацизмом. Так доля закинула молодого хлопця на Україну, в м. Бердичів. Тут він зустрів свою другу половинку – Коптюх К.П., з якою одружився, народили та виховали троє дітей.

Мрія Карпа Кириловича стати вчителем здійснилася після вступу до Луцького педагогічного інституту. Починав свою педагогічну діяльність вчителем фізичного виховання у Великонизгірецькій школі, далі – директором Гардишівської, Іванковецької, Семенівської шкіл.

До Карпа Кириловича з повагою ставляться всі. Мабуть тому, що він не просто вихована, освічена Людина, а насамперед той, хто вміє передати свої знання, пояснити незрозуміле, підтримати, знайти ключик підходу до вчителя, розгледіти творчі здібності кожної дитини.

Його педагогічну естафету прийняли діти – Таїсія та Людмила, які стали професійними вчителями, а згодом і внуки – Ірина та Андрій – викладачі сучасної інноваційної школи.

Робота справжнього вчителя не закінчується дзвінком з уроку та виходом на пенсію. Він і досі веде громадську роботу, очолює сільську ветеранську організацію, є частим гостем в школі, почесним членом шкільного колективу.

Нещодавно відбулася ювілейна педагогічна рада. Це швидше розмова – спогади з тими, кому довелося працювати з Карпом Кириловичем. “Це Людина часу, вимоглива до своїх колег і підлеглих, але перш за все до самого себе. Йому притаманний справжній гуманізм та педагогічний такт”, – говорить Білокриницька Н.О.

“Карпо Кирилович – Людина, яку знали всі освітяни району. За його високу дієвість, досвід роботи неодноразово писалося у фаховій пресі району та області. Він турбувався про кожного вчителя, учня. Йому вдалося розгледіти талант молодого спеціаліста. Це директор, який вмів вислухати, захистити, дати пораду”, – говорить Христич В.М.

“В 1980 році мене, молодого спеціаліста, в Семенівській школі зустрів по-батьківськи Рубоносов Карпо Кирилович. Завдяки йому я зрозуміла, як стати гарним вчителем, полюбити свою професію”, – пригадує Верезумська Л.Р.

Шановний ювіляре!
Прийміть від нас сердечні вітання.

Бажаємо Вам великих перемог та
успішної реалізації задуманого.
Хай літа біжать своєю стежкою,
Але нехай ніколи не мине
Велика радість, що цвіте мережкою,
І доля чиста, сонячна, ясна!
Божа Матір хай оберігає
Від зла, хвороби та журби,
Нехай Господь щедроти посилає
Сьогодні, завтра і завжди.

З повагою, колектив Семенівської ЗОШ.