Додому НОВИНИ Влада і громада Свята, що змінюють історію та нас

Свята, що змінюють історію та нас

7
ПОДІЛИТИСЬ

Незабаром Україна відзначатиме 8 травня – День пам’яті і примирення, і 9 травня – День перемоги над нацизмом. До цих дат останнім часом люди ставляться по-різному, особливо після 24 лютого 2022 року.

Які особливості відзначення цих свят і їх значення нині? Коментує депутат обласної ради Олександр Дмитрук:

– Почну з 9 травня. Завдяки старанням путіна День перемоги було незаконно приватизовано росією. Хоча ми знаємо, що це була перемога антигітлерівської коаліції, в яку входили більше п’ятдесяти держав світу, і зокрема Україна та її чотири Українських фронти. Мільйони наших земляків загинули на кривавих дорогах Другої світової… Це також перемога і представника мого роду – орденоносця Дмитрука Володимира Сергійовича, який воював із 1941 по 1945 рік.

І тому парад, який нині готується в москві, є блюзнірством по відношенню до страждань українського народу. А також по відношенню до своїх ветеранів, які прожили свій вік у бідності, та й по відношенню до тих росіян, які нині тисячами гинуть на українській землі.

А щодо Дня пам’яті і примирення, то вірніше його було б назвати днем покаяння, яке рано чи пізно наступить для російських окупантів.

Я пам’ятаю, як наприкінці 90-х на могилах розстріляних німцями в Любомирці євреїв представники молодого покоління Німеччини молилися і просили прощення за злочини, здійснені своїми батьками, дідами та прадідами. Коли настане такий час для рашистів – я не знаю. Хоча судячи із їх зазомбованості, може і ніколи. Але те, що всіх винних в агресії проти України чекає Нюрнберг-2, це очевидно.

А нині Україна, як і в роки Другої світової війни, знову в складі вже антипутінської коаліції захищає свою незалежність і цивілізаційний шлях розвитку вільного світу.

– Дякую.

Володимир КРАВЧЕНКО