Додому НОВИНИ Влада і громада Святковий настрій, вишита сорочка. На Бердичівщині відзначили День вишиванки, День Європи та...

Святковий настрій, вишита сорочка. На Бердичівщині відзначили День вишиванки, День Європи та День сім’ї

674
ПОДІЛИТИСЬ

Тринадцятий рік поспіль у третій четвер травня в Україні відзначають день вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції. Вишиванка для українців – це могутній символ благополуччя, міцної родини, рідного краю. Свято вишиванки також символізує національну єдність.

16 травня перед адмінбудинком органів влади району пройшли урочистості, приурочені Дню сім’ї, Дню вишиванки та Дню Європи. Працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, об’єднаних територіальних громад – Райгородоцької, Швайківської, Семенівської, працівники районних установ прийшли на роботу у святковому настрої і усі у національному одязі. До урочистостей долучилася і делегація від ТОВ “Бердичівський хлібозавод”, працівники якого також активно відзначають День вишиванки.

Зі святами присутніх привітали керівники району – голова райдержадміністрації Петро Яригін та голова районної ради Софія Томашевська. “Сьогодні своєю присутністю на даному заході ми ще раз з вами довели, що ми справжні українці, що гідні нащадки наших пращурів, що свято бережемо духовну спадщину наших прадідів. Тільки шануючи минуле нація матиме майбутнє. Наша країна обрала Європейський шлях. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. 18 травня в Україні відзначають День Європи. Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця”, – зазначив у промові голова РДА Петро Яригін.

Вітання зі святами висловили голова Райгородоцької ОТГ Галина Кудлай, голова Швайківської ОТГ Тарас Яригін, фахівець з впровадження ощадливого виробництва ТОВ “Бердичівський хлібозавод” Богдан Матвійчук.

Державний стяг України та прапор Європи було піднято керівництвом району під спільне виконання Державного Гімну України.

Працівники районного Центру культури і дозвілля підготували тематичні номери, виконали українську народну пісню “На вигоні огонь горить”, авторську – “Два кольори”, возвеличуючи тим самим національний оберіг – Вишиванку. Завершився захід загальним виконанням пісенного твору на вірші поета Андрія Малишка “Пісня про рушник”.

Прес-служба райдержадміністрації.