Додому НОВИНИ Культура Свято Водохреща

Свято Водохреща

808
ПОДІЛИТИСЬ

Уже четвертий рік підряд в селі Кустин на свято Водохреща проводиться освячення води на березі ставка. До цього обряду готуються активно усією громадою. І цього року доклали чимало зусиль всі не байдужі люди, яких зібралось аж двадцять чоловік і всім була робота. Прикрасили очеретом та гілками ялинки підхід до ополонки, зробили драбину для заходу у воду, підготували місце для переодягання, нарізали дрова для вогнища.

Освячував воду отець Михайло, настоятель храму в с. Радянському, який щороку приїздить і проводить богослужіння на це свято у Кустині. Під час служби співались колядки і щедрівки учасниками художньої самодіяльності села Кустин під керівництвом завідуючої клубом Ільїної М.В., а також гостями свята – співучим колективом “Кралечки” Мирославського будинку культури під керівництвом Мінич Т.В.

Після освячення води розпочалось купання. Охочих було більше 65 чоловік, самому наймолодшому, Віталію, сім з половиною років. До самого вечора приїжджали люди купатись із прилеглих сіл: Мирославки, Райок, Бердичева. Голова Гардишівської сільської ради Мазур О.М. навіть організувала автобус, який привіз усіх охочих на свято.

Також кожен учасник свята міг підійти до вогнища та випити гарячого узвару.

Від щирого серця дякуємо отцю Михайлу, колективу художньої самодіяльності, всім людям, які допомогли організувати та провести таке гарне свято.

Лідія Григорівна Лисюк, мешканка с.Кустин.