Додому НОВИНИ Світла людина мого життя…

Світла людина мого життя…

757
ПОДІЛИТИСЬ

gorlinska3У ці святкові дні, присвячені Вчителю і його нелегкій професії, мені хочеться розповісти про одну незвичайну жінку – Горлінську Тамару Броніславівну, бо маю великий борг перед нею за її доброту, щирість і материнське ставлення до мене.

Є люди, які, здається, тільки і прийшли у цей світ для того, щоб зробити його кращим, чистішим, добрішим. І таких людей чимало… І я щаслива, що зустрічала їх на своєму життєвому шляху. Саме до таких людей і належала Тамара Броніславівна.

Багатьом мешканцям нашого міста старшого покоління відоме це ім’я.

На яких би посадах не працювала вона, скрізь залишала по собі добру пам’ять своїм професіоналізмом, працездатністю, відповідальністю, турботою про людей, благородством душі.

Це саме ті риси характеру, які найбільше потрібні на керівній посаді, якщо ти працюєш з людьми, коли у твоїх руках їхня доля, коли маєш певні повноваження вирішувати їхні негаразди.

І, звичайно ж, такі риси в першу чергу потрібні людині, яка обійняла посаду директора школи. Вона не тільки відповідає за навчально-виховний процес у школі, дбає про чистоту в приміщенні школи, контролює знання вчителів із свого предмета, намагається створити доброзичливий мікроклімат у вчительському колективі (що є дуже важливим елементом шкільного життя), а найперше і найголовніше – це постійна турбота про дітей, для яких школа має стати рідним домом, а вчителі – добрими друзями і порадниками, які вкажуть шлях, по якому дитина піде до свого щастя, до добробуту.

gorlinska1
Тамара Горлінська вручає Похвальний лист одній з відмінниць школи, 1978 р.

Саме таким директором і була Тамара Броніславівна. Приходила до школи першою, а йшла останньою. Вся в роботі, вся в турботах про школу, про вчителів та учнів. Знала все про кожного вчителя, знала всі його проблеми, його негаразди, які намагалася в міру своїх сил усунути. Була відкритою для кожного – учнів, батьків, вчителів, техперсоналу. Була прекрасним вчителем, бездоганно знала свій предмет (викладала російську мову і літературу) ,що вимагала і від інших вчителів, допомагала молодим вчителям у роботі як методист. До неї можна було звернутися по допомогу з будь – якого питання. Була суворою і вимогливою, доброю і щирою, безжальною до нероб і шанобливою до працьовитих.

gorlinska2На мою думку, деяким сьогоднішнім начальникам і начальничкам різного рівня не завадило б переймати досвід роботи з людьми у таких керівників, як Горлінська Тамара Броніславівна. Тим більше, що вчитися ніколи не пізно.

Скільки ж доброти й людяності, чуйності й співчуття було в її гарячому серці! Скільки материнської любові й ніжності вміщалося в її широкій і щирій душі! Який такт, яка обережність у словах, щоб, не дай Боже, нікого не образити, нікому не завдати болю!

Якою добротою й теплотою завжди світилися її красиві очі! Не кривлячи душею, скажу по щирості, що була вона красивою жінкою, надзвичайно елегантною, хоча одягалася просто, але зі смаком; володіла чарівною посмішкою, яка одразу завойовувала серця тих, з ким спілкувалася; була з аристократичними манерами і в той же час якою простотою віяло від неї! А з якою повагою вона ставилася до простих людей, намагаючись допомогти знедоленим, малозабезпеченим, усім, хто був обділений хоча б чимось у житті.

До цього часу світлий образ цієї жінки живе у моєму серці й серцях моїх рідних. Бо хіба можна забути її щирість, глибоку порядність, її велику підтримку мене на крутих поворотах долі? До цього часу лунає у моєму серці її тихий, спокійний голос, коли навчала чомусь чи щось радила, картала чи підбадьорювала, з новою силою сприймаєш її мудрість і життєвий досвід.

Перефразовуючи відомий вислів, скажу, що засохла б нива життя, якби не приходили у цей світ такі люди, як Горлінська Тамара Броніславівна. Я і мої рідні низько вклоняємося Вашій світлій пам’яті, Дорога Наша Людино!

Валентина Козак.

gorlinska4
Тамара Горлінська вручає Почесну грамоту переможцю спортивних змагань. Серед членів президії – тренер зі стрибків у висоту Віталій Лонський. 1976 р.