Додому Поминаємо... Світла пам’ять великій людині

  Світла пам’ять великій людині

  1199
  ПОДІЛИТИСЬ

  15 лютого 2017 року колектив Бердичівського професійного будівельного ліцею попрощався із директором
  Чехурським Вацлавом Степановичем,
  людиною, яка заслуговує на найкращі слова поваги та шани.

  Він був неординарною особистістю, усе своє життя вирізнявся стійкістю характеру, принциповістю, силою духу та наполегливістю.

  Був великим працелюбом, висококваліфікованим викладачем-математиком, талановитим, мудрим керівником, дбав про навчальний заклад, відстоював інтереси професійно-технічної освіти в непростих економічних та політичних умовах. Був мудрим колегою, наставником і учителем.

  Діяльність Чехурського Вацлава Степановича – це ціла епоха в профтехосвіті. Все своє життя він присвятив системі ПТО та навчальному закладу.

  З 1971року – заступник директора з навчально-виробничої роботи будівельного училища. Зумів об’єднати в колективі з викладачів та майстрів виробничого навчання однодумців, які створили добру матеріально-технічну базу для якісної підготовки кваліфікованих будівельників і піднесли престижність навчального закладу. Училище було одне з кращих будівельних ПТНЗ області, республіки в ті часи.

  З 1996 року – на посаді директора. В час, коли вся професійно-технічна система була у складних соціально-економічних умовах, Вацлав Степанович зумів не тільки зберегти всю навально-матеріальну базу училища, а ще й примножити її. Він знав, що успіх справи залежить не від якихось особливих адміністративних талантів, а найголовніше – від уміння пробудити в колегах іскру творчості, інтерес до пошуку, до всього нового, до аналізу власної роботи. Сам “горів” вогнем натхнення і зібрав біля себе колектив небайдужих людей, які могли працювати з вогником та  досягти успіху.

  Педагогічний колектив училища на чолі з директором виходить на новий етап розвитку – в 2004 році, коли навчальний заклад реорганізовано в професійний будівельний  ліцей. Навчальний заклад поряд із професійною підготовкою майбутніх фахівців виконує ще й соціальну функцію. Тут створені умови для навчання і оволодіння професією дітей-сиріт, напівсиріт, дітей, які потребують особливої уваги. Саме ліцей стає для них рідною домівкою, звідки вони йдуть у велике життя.

  За час керівництва Чехурського В.С. ліцей значною мірою розширює свої функції: здійснюється професійна підготовка, підвищення кваліфікації та перенавчання незайнятого населення, посилено увагу до професійного навчання дітей з особливими потребами.

  Вацлав Степанович мав мужність брати на себе відповідальність за прийняття важливих рішень. Його патріотизм проявлявся у власній принциповості та поглядах, у постійній праці.

  Завжди виношував нові цікаві ідеї, умів зацікавити ними інших, невтомно творив і плекав рідний ліцей, яким  жив до останнього подиху.

  Високу дієвість роботи Чехурського В.С. було відзначено не тільки обласним відділом освіти, а й Міністерством освіти України. Він – відмінник освіти України, нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, депутат міської ради трьох скликань. Його досвід і приклади мудрих вчинків стануть у нагоді не одному поколінню освітян.

  “Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї”. Світла пам’ять про Вацлава Степановича  назавжди збережеться у серцях його рідних, колег, друзів, товаришів і буде прикладом для  багатьох поколінь.