Додому НОВИНИ Влада і громада Сергій Машковський: “Влада – народу!”.

Сергій Машковський: “Влада – народу!”.

611
ПОДІЛИТИСЬ

Рік тому в Україні розпочалася реформа місцевого самоврядування. Потреба у її здійсненні назріла давно, однак братися за неї ніхто не поспішав.

Як відомо, Житомирщина однією із перших областей України прийняла Перспективний план формування спроможних територіальних громад. Це – орієнтовна карта з відображенням меж об’єднаних громад області, їх паспорти та фінансово-економічні обґрунтування.

Так, децентралізація – це перерозподіл влади на користь місцевих громад, з одночасним зменшенням прав Президента та голів адміністрацій. Повноваження переходять на базовий рівень самоврядування: в село, селище, місто. Влада з обласних та районних центрів (де сидять чиновники) передається до міст та об’єднань населених пунктів (де живуть люди). Мета реформи – це створення фінансово-незалежних громад, що зможуть самостійно утримувати дитячі садки і школи, амбулаторії, будинки культури і клуби, дороги, інфраструктуру. Це реальний шлях до підвищення якості життя мешканців кожного села, селища чи міста.

“Ця реформа повинна активізувати населення на вирішення власних (колективних) потреб і інтересів. Люди повинні брати відповідальність за розвиток своєї території у власні руки. Адже самі знають першочергові потреби: будувати школу чи реконструювати лікарню, прокласти нову дорогу чи залатати стару”, – сказав голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський.

Парламент прийняв зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, які уже розширили фінансові можливості місцевого самоврядування, а в майбутньому дозволяють зробити економічно самодостатніми та спроможними і нові об’єднані громади.

Об’єднані громади отримають весь спектр повноважень та фінансових ресурсів, що їх наразі уже мають міста обласного значення, зокрема зарахування 60% податку на доходи фізичних осіб.

“Місцева влада буде зацікавлена у розвитку своїх територій, зростанні бізнесу та сплаті податків, а не в розподілі та розграбуванні коштів, що йдуть від центральної влади”, – сказав Сергій Машковський.

За попередніми розрахунками місцеві громади додатково отримають у своє розпорядження 39,2 млрд. грн.

“Сьогодні сільський голова та працівники сільради отримують зарплату з згори. Такий порядок склався в тоталітарному минулому, коли центральна влада бажала мати 100% контроль за всією структурою влади. Децентралізація означає, що місцева громада візьме на утримання своїх чиновників, що одразу поставить чиновників у залежність від тих, хто їм платить”, – пояснив керівник області.

Децентралізація управління – це європейський шлях розвитку. Цим шляхом в останні 25-30 років йдуть багато розвинених країн. Міжнародний досвід свідчить, що тільки децентралізована система управління забезпечує високу якість вирішення повсякденних проблем людей і є запорукою успішного розвитку країни.