Додому НОВИНИ Влада і громада Сесія міськради: важливі рішення в позачерговому режимі

Сесія міськради: важливі рішення в позачерговому режимі

472
ПОДІЛИТИСЬ

У середу, 22 квітня, в актовому залі виконавчого комітету відбулось засідання 65-ї позачергової сесії Бердичівської міської ради VII скликання.

На цей раз депутати зібрались не на подвір’ї, а у звичному приміщенні – залі для засідань міськвиконкому. На порядку денному всього декілька питань, які є нагальними на даний момент. Зокрема, це внесення змін до міського бюджету та зміни до рішення міської ради від 14.06.2019 № 911 «Про встановлення місцевих податків і зборів».

Задовго до засідання міськради у Бердичеві створили робочу групу, яка мала за мету вивчення стану надходжень до міського бюджету і головне – можливість зменшення додаткового навантаження на підприємців. Очільник цієї групи перший заступник міського голови Роман Левицький на початку сесії озвучив результати роботи. Зокрема, виявилось, що зменшення ставки єдиного податку для підприємців I та II груп лише терміном на квітень не має сенсу, адже більшість підприємців скористалась податковими канікулами. Тому депутати підтримали пропозицію щодо встановлення ставки ЄП у розмірі 0% на час з 1 квітня та до завершення обмежувальних заходів в державі.

Ще одне питання, яке розглянули на сесії – зміни до Програми розвитку та підтримки галузі «Охорона здоров’я» міста Бердичева на 2020-2022 роки. Як стало відомо, Бердичів отримає субвенцію із державного бюджету у розмірі 1 562 500,0 грн. Ці кошти спрямують на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабети, перший транш до міста вже надійшов.

Депутати прийняли рішення про збільшення за рахунок міського бюджету видатків на оплату праці медичним працівникам на суму 500,0 тис. грн. Пов’язано це з тим, що оскільки міська лікарня нині не здійснює планові лікування (надає лише невідкладну допомогу), то Національна служба здоров’я України зменшить розмір коштів, які, починаючи з 1 квітня, має надавати у рамках запровадження 2-го етапу медичної реформи. Брак коштів у розмірі 500,0 тис. грн. і покриють за рахунок Резервного фонду.