Додому НОВИНИ Влада і громада Сесія міськради: два питання, які стали каменями спотикання

Сесія міськради: два питання, які стали каменями спотикання

227
ПОДІЛИТИСЬ

Засідання міської ради, яке відбулось цієї середи, запам’ятається багатьом та надовго. І не лише тим, що вкотре у сесійній залі спалахнули гучні суперечки між депутатами та взаємні звинувачення.

Ще до початку сесії перед будівлею міськвиконкому зібрались місцеві підприємці, які вимагали скасувати проєкт рішення щодо підняття ставки єдиного податку з 10 до 20% від мінімальної заробітної плати. Хоча до них і вийшов міський голова Сергій Орлюк, який намагався вислухати невелику групу (біля трьох десятків) підприємців та роз’яснити власну позицію, напружені перемовини ні до чого не привели і дискусія (разом із підприємцями) перемістилася до сесійної зали. Депутати оперативно проголосували за перенесення розгляду цього питання у порядку денному з 15 позиції на першу і… А далі емоції поступово стали брати гору над розсудливістю: окремі депутати, чиновники, підприємці по черзі звинувачували опонентів у тих гріхах, які, на їх думку, призводять до зубожіння – без підняття ставки оподаткування бюджет не зможе виконати програми розвитку, з підняттям ставки підприємці вимушені будуть згортати роботу, що зменшить надходження до того ж таки бюджету. Згадали і про підприємців-тіньовиків, які працюють, але не платять податки взагалі, адже не реєструють власний бізнес.

Замкнене коло розірвали рішенням, яке і стало компромісним – ставку податку підійняли, але не до 20, а до 15 відсотків. Компроміс, який, на думку багатьох, ще відгукнеться для бюджету міста.

Другим питанням стало рішення щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Бердичівської міської територіальної громади» відомому в Бердичеві композитору, виконавцю Олесю Коляді (до речі, музика до гімну міста Бердичева створена саме ним). Після доволі скандального обговорення (чи депутати не відійшли від емоцій під час обговорення попереднього питання?) рішення не прийняли. Цікаво, що декілька депутатів міськради полишили сесійну залу ще до голосування цього питання. Невже були більш нагальні справи, ніж робота народного обранця?

Надалі чотири десятка питань депутати більш-менш спокійно розглянули та закрили сесію.

Анатолій ГОРОБЧУК.