Додому НОВИНИ Влада і громада Сесія Семенівської сільської ради. Багато чи мало: аргументи об’єднаної територіальної громади...

Сесія Семенівської сільської ради. Багато чи мало: аргументи об’єднаної територіальної громади в питаннях охорони здоров’я

630
ПОДІЛИТИСЬ

28 квітня в приміщенні Будинку культури Хажина відбулась сесія Семенівської сільської ради, на якій виникли гострі дискусії між районною владою та об’єднаною територіальною громадою з питань надання медичних послуг населенню ОТГ. Попередньо це питання було обговорене на засіданні виконавчого комітету Семенівської сільської ради 20 квітня, і приводом для цього стала вимога керівництва районної ради та районної державної адміністрації про додаткове виділення коштів центральній районній лікарні у зв’язку із відсутністю повного фінансового забезпечення.

Ситуацію  із фінансуванням галузі охорони здоров’я ОТГ пояснила заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Семенівської сільської ради Людмила Колесник.  На галузь охорони здоров’я об’єднаній громаді виділено 4 млн. 032, 2 тис. грн. Це кошти двох джерел: медичної субвенції та додаткової дотації. Рішенням Семенівської сільської ради при плануванні бюджету передано 70% цих видатків на вторинний рівень (а це центральна районна лікарня, поліклініка та стоматоб’єднання) та 30 % – на первинний рівень (надання послуг амбулаторією та фельдшерськими і фельдшерсько-акушерськими пунктами). Всього об’єднана територіальна громада передала 2 млн.822, 2 тис. грн., з них 2 600,4 тис. грн. медичної субвенції та 222,2 тис. грн. додаткової дотації.

17 квітня цього року на базі ОТГ в с. Червоне Андрушівського району Центром розвитку місцевого самоврядування спільно із департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації було організовано семінар-навчання для об’єднаних територіальних громад, де акцентовано увагу на виконанні вимог постанови Кабінету Міністрів України від  28 грудня 2016 року №1007, в якій  зазначено, що ради об’єднаних територіальних громад передають кошти субвенції для здійснення видатків на вторинну медичну допомогу до бюджетів відповідних районів, міст обласного значення в обсязі не менш як 60 % обсягу субвенції, передбаченої для територіальних громад, які об’єдналися на базі районів, і не менш як 70 % обсягу субвенції, передбаченої для територіальних громад, які добровільно об’єдналися на базі міст обласного значення.

Депутати Семенівської сільської ради на сесії 28 квітня порушили низку запитань. Зокрема, чому центральна районна лікарня, незважаючи на досить значну суму перерахованих коштів, вимагає гроші на харчування хворих, на безкоштовні медикаменти, хворі усі необхідні медикаменти купують за власні кошти,  хоча відповідно до ст. 103-4 Бюджетного кодексу передані громадою фінанси можна було б спрямувати на вирішення зазначених проблем.

Для аналізу на сесії була озвучена сума, а це 331,1 тис. грн., яка рішенням Бердичівської районної ради перерахована бюджету міста Бердичева за обслуговування 23,8 тис. жителів Бердичівського району у 7 відділеннях міської лікарні. А об’єднана територіальна громада, яка нараховує 5 тис. жителів, перерахувала майже 3 млн. гривень. При цьому, протягом 1 кварталу 2017 року у районній лікарні проліковано лише 220 жителів ОТГ. То багато чи мало коштів дала ОТГ, зрозуміло всім.

Депутатами на сесії прийнято рішення про зменшення  відсотка перерахування коштів на вторинний рівень до 60 у відповідності до вищезазначеної постанови та спрямування 371, 5 тис. грн. для надання медичних послуг жителям громади  на первинному рівні, та 211,6 тис. грн. на ліквідацію незабезпеченості із заробітної плати обслуговуючому персоналу загальноосвітніх навчальних закладів.

Разом із цим, сільський голова Наталія Семенюк та депутати ОТГ висловили розуміння проблем із незабезпеченістю центральної  районної лікарні і однозначну позицію щодо доцільності її збереження та подальшого функціонування і співпраці.

Депутати підтримали пропозицію Панасюка С.П. і прийняли звернення до Бердичівської районної ради про надання переліку об’єктів спільної власності територіальних громад, частка яких належить і ОТГ.

Прес-служба ОТГ.


Бердичівській районній раді
Звернення
Депутатів Семенівської сільської ради про майно, яке перебуває у спільній власності територіальних громад сіл

Семенівську сільську раду створено шляхом об’єднання Іванковецької, Терехівської, Великонизгірецької, Закутинецької, Красівської та Хажинської сільських рад. Зважаючи на те, що у діяльності новоствореної територіальної громади виник певний дефіцит об’єктів інфраструктури, нерухомого майна, тощо, які в тому числі перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища Бердичівського району (орган управління – Бердичівська районна рада), які необхідні для забезпечення надання якісних послуг жителям нашої громади.

З метою визначення переліку об’єктів на які претендує Семенівська сільська рада просимо надати перелік об’єктів нерухомого майна, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища Бердичівського району, зазначити технічні характеристики об’єктів, користувачів кожного об’єкта із зазначенням права користування (оренда, інше право користування) терміну дії документа на право користування/дата закінчення права користування, балансової вартості об’єкта нерухомого майна тощо.

Крім того, з метою захисту прав Семенівської сільської ради прошу зупинити у разі наявності такої, процедуру продажу об’єктів наведених вище, передачі їх в оренду, інших дій що можуть призвести до втрати можливості використання Семенівською сільською радою майна самостійно після його переходу до відповідної комунальної власності.

За дорученням депутатів Семенівської сільської ради
Семенівський сільський голова Н.В. Семенюк.


Думка голови райради

Присутній на сесії Семенівської сільської ради голова районної ради Максим Самчик з пересторогою зреагував на рішення депутатів сільської ради, і зокрема, зазначив:

– Бюджет охорони здоров’я, зокрема вторинного рівня надання медичних послуг (ЦРЛ, стоматполіклініка) формується за рахунок: медичної субвенції (на заробітну плату та інші поточні витрати, крім енергоносіїв), додаткової дотації (енергоносії виключно).

Зазвичай цільових коштів з державного бюджету не вистачає на покриття хоча б захищених статей (заробітної плати, енергоносіїв, харчування, медикаментів). Тому, при формуванні бюджету щороку додатково спрямовуються власні доходи місцевих бюджетів. Цього року з районного бюджету спрямовано додатково 4,4 млн. грн. власних доходів на покращення надання медичних послуг (для 24 сільських рад та 23800 населення).

Тож, якщо підсумувати кошти державного бюджету та власні надходження, то на жителя району передбачено 734 грн. на рік гарантованих медичних послуг.

Враховуючи те, що Семенівська ОТГ жодної гривні не спрямувала на вторинний рівень власних надходжень і встановили мінімальні обсяги державних коштів (субвенції і додаткові дотації) у співвідношенні з первинною ланкою, рівень забезпечення гарантованих медичних послуг становитиме після сесії, яка відбулася 28.04.2017 р. лише 480 грн на рік на одного жителя об’єднаної громади (для 4800 мешканців).
Крім того, він нагадав, що рішенням сесії районної ради від 20 січня 2017 року  укладено договір між Бердичівською районною радою, Бердичівською райдержадміністрацією та Семенівською сільською радою ОТГ про передачу бюджетних коштів на підставі договору про передачу частини видатків сільського бюджету районному бюджету.

Проте, незважаючи на вищезгадане прийняте рішення районної ради депутати ОТГ на сесії 28 квітня самовільно внесли зміни в умови трьохстороннього договору зменшуючи фінансування ЦРЛ та стоматологічного об’єднання, що фактично позбавить Бердичівську районну лікарню додаткових надходжень у розмірі майже півмільйона гривень.