Додому НОВИНИ Сильні профспілки – справедливе суспільство

Сильні профспілки – справедливе суспільство

754
ПОДІЛИТИСЬ

Добробут народу – найвищий закон
Марк Туллій Цицерон

image001_profУ квітні цього року Бердичівські профспілчани приймали у себе членів Навчально-методичної ради Федерації профспілкових організацій Житомирської області, структури, яка вже багато років визначає пріоритети і напрямки розвитку системи профспілкової освіти. Цього разу приводом для зустрічі стало проведення Дня Федерації профспілок Житомирської області у м. Бердичеві та районі. Це дає можливість ознайомитись з роботою профспілкових організацій на місцевому рівні, обмінятись двосторонньою інформацією.

На базі НВК №10 у просторій актовій залі зібрались профспілкові лідери та актив первинних профспілкових організацій Бердичева та Бердичівського району. На зустріч також були запрошені керівники підприємств, установ, організацій міста та району в рамках соціального партнерства. Сучасна школа нового типу, якою керує чудова жінка, депутат міської Ради Рибак Н.І., створила всі умови для плідної праці і активного діалогу.

Програма виїзного заходу була дуже насичена. З доповіддю “Сильні профспілки – справедливе суспільство. Дії профспілок з реалізації рішень VII з’їзду Федерації профспілок України”, делегатом якого вона була, виступила голова Федерації профспілок області Паламарчук Неля Анатоліївна. Профспілковий лідер проінформувала гостей про склад та роботу обласної Федерації профспілок, яка наразі об’єднує 22 галузевих організацій профспілок, 2400 первинних організацій чисельністю близько двохсот тисяч спілчан. Профспілкові організації міста та району направляють свою роботу на сприяння розвитку соціального діалогу, спрямованого на поліпшення ситуації у зайнятості, укладання та реєстрації колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях та здійснюють активну роботу щодо збільшення чисельності працюючих, охоплених колективно-договірним регулюванням трудових відносин.

Під час укладання самих колективних договорів рекомендується включати до них зобов’язання щодо забезпечення гарантій зайнятості, прав на винагороду, одержання пільг, соціальне забезпечення, на відпустки, охорону здоров’я, належні та безпечні умови праці.

Проводиться послідовна робота щодо вдосконалення форм і методів організаційної роботи, посилення мотивації профспілкового членства. На жаль, в більшості випадків результат від подібної роботи нівелюється, адже всі ті здобутки, які завойовані профспілками, розповсюджуються не тільки на спілчан, а на усіх працівників.

image003_profОдним із пріоритетних напрямків діяльності профспілкових організацій району залишається турбота про оздоровлення дітей і підлітків. Завдяки організаційній і фінансовій підтримці профспілок у минулому році на реабілітацію профспілчан було використано коштів на суму 348,1 тис. грн.

Проте невирішених проблем залишається вдосталь. Болючим питанням є низький рівень оплати праці працівників держустанов. Відсутнє фінансування на проведення атестації робочих місць у бюджетній сфері.

З доповіддю “Гідна праця-основа соціального добробуту та економічного прогресу. Застосування діючого законодавства про працю. Організація оплати праці в сучасних умовах” виступила заступник директора департаменту – начальник управління праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи С.М. Бойм.

Надалі звучали доповіді:

  • Новини пенсійного забезпечення – начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Куц В.В.
  • Нові аспекти в законодавстві України про зайнятість – заступник директора обласного центру зайнятості Зубрицький В.Й.
  • Зміни в нарахуванні листків непрацездатності – начальник сектору надання матеріального забезпечення виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду з тимчасової втрати працездатності Мельник Л.І.
  • Профспілки на захисті законних прав та інтересів людини праці. Актуальні питання трудового законодавства – юрисконсульт – головний правовий інспектор Федерації профспілок області Поліщук І.О.
  • Сучасний стан охорони праці та участь профспілок у вирішенні проблемних питань у цій сфері – головний технічний інспектор праці Федерації профспілок області Вербицький О.П.

У заході взяли участь Шевчук Н.О. – головний спеціаліст управління освіти і науки ОДА, Цемер О.Ц. – голова обласної організації профспілки працівників машинобудування та металообробки України, Колесник І.П. – голова обласної організації профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів, Рижова Жанна Володимирівна – голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства.

Усі вищеназвані спеціалісти надали кваліфіковані відповіді на запитання профспілчан.

Від імені міського голови Мазура В.К. всім присутнім профспілковим лідерам міста і району висловила подяку керуюча справами бердичівського міськвиконкому Мохно Н.С.

Під кінець зустрічі гості відвідали єдиний на сьогодні в Україні Музей профспілки працівників освіти, що знаходиться в НВК №10, і були приємно вражені атмосферою музею, про що залишили вдячний запис в книзі відгуків.

Міська профспілка працівників освіти і науки дякує керівнику НВК №10 Рибак Н.І., її заступникам, колективу, голові профспілки Миколюк Р.С. та усім присутнім, які не залишилися осторонь усіх аспектів життя наймасовішої організації з захисту прав працюючих профспілчан.

А.М. Цвєткова,
голова міської організації профспілки
працівників освіти і науки