Додому НОВИНИ Влада і громада “Силі духу цього чоловіка варто позаздрити…”

“Силі духу цього чоловіка варто позаздрити…”

655
ПОДІЛИТИСЬ

“…а також йому варто допомогти, щоб життя його, сповнене важких випробувань, хоч трішки стало легшим”, – ці слова народного депутата Олександра Ревеги стали напутніми для спортсмена-інваліда Олександра Гусара, який вирушає на Чемпіонат світу з армреслінгу серед осіб з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами зору та з вадами слуху, який відбудеться з 12 по 21 жовтня в місті Анталія (Туреччина).

Доля Олександра не радувала – п’ять років тому після аварії він виявився прикутим до інвалідного візка. Вирок лікарів невблаганний – незворотне ураження опорно-рухового апарату. Але юнак не здався, рук не опустив. Розраду знайшов у спорті, а конкретніше, у його силових видах, як пауерліфтинг та армреслінг.

Армреслінг, а саме за таким видом спорту буде змагатись в Анталії Олександр Гусар, не параолімпійський вид спорту. Але його популярність із року в рік зростає. От і нині після Чемпіонату України, де спортсмен виборов перше місце, змагатиметься на найвищому рівні – світовому.

До Чемпіонату світу Олександр готується вже більш як місяць, у атлетичному залі “Гармонія” проводить по два інтенсивних тренування на день. І так тричі на тиждень: зранку разом із дружиною та сином на власному авто приїздить із села Демчин, де проживає, до Бердичева та пізно увечері повертається додому.

Такий режим тренувань вимагає крім усього іншого й особливого підходу до харчування спортсмена. Це і відповідна спортивна дієта, багата на білки та вуглеводи, і вживання спеціальних вітамінних комплексів. От із останніми, як запевняє Олександр, є проблеми. Варто зазначити, що плануючи виступ у ваговій категорії до 65 кг, спортсмен сьогодні важить трохи більше шістдесяти… А в цьому виді спорту (як, до речі, і в будь-якому іншому силовому) кожен кілограм – це додаткова мускульна вага і додатковий шанс на перемогу. Для вирішення цієї проблеми і звернулось подружжя Гусарів та його тренер, майстер спорту з пауерліфтингу Людмила Гвіздон до народного депутата за підтримкою.

І порозуміння було знайдено. Олександр Ревега оперативно вирішив проблему – необхідні кошти на придбання вітамінних комплексів та розв’язання інших нагальних проблем виділено. Про це у понеділок помічник народного депутата Софія Томашевська повідомила спортсмена, його дружину Тетяну та тренера.

“Саша дуже перспективний спортсмен, у нього дуже велике прагнення до перемоги. Він конкурентоспроможний навіть з тими спортсменами, що не мають фізичних вад. Він з ними конкурує, знаходиться на одному щаблі по фізичним показникам”, – зазначила Людмила Гвіздон.

То ж, очікуємо переможного повернення Олександра з Туреччини!

Прес-служба народного депутата України.