Додому НОВИНИ Влада і громада Сказ. Що про дане захворювання необхідно знати

Сказ. Що про дане захворювання необхідно знати

153
ПОДІЛИТИСЬ

В Бердичівському районі на даний час налічується три неблагополучних пункти (м. Бердичів – сказ собаки, с. Семенівка – сказ лисиці, с. Велика П’ятигірка – сказ лисиці). На даний час проводяться заходи щодо недопущення поширення і ліквідації даного захворювання.

Що ж необхідно знати про цю хворобу? Щорічно у світі від сказу гине понад 55 тисяч людей і понад 1 мільйон тварин.

Сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Сказ входить у п’ятірку інфекційних захворювань, спільних для людей і тварин, які завдають найбільших соціальних та економічних збитків. Дане захворювання характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально.

Зараження сказом відбувається при попаданні слини хворих тварин на пошкоджену шкіру, слизові при покусах, подряпинах.

Головними ознаками захворювання диких тварин є неадекватна їх поведінка. Хворі на сказ тварини ведуть себе агресивно чи, навпаки, спокійно, не реагуючи на наближення людини. У них невпевнена хода чи біг, інтенсивно виділяється слина, нетиповий погляд, блискучі очі, утруднене ковтання, настовбурчена шерсть. Ознаками захворювання домашніх (собак, котів) та с/г тварин є – безпричинна агресія, вони можуть без будь-якої причини нападати на людей, інших тварин. Також проявляється сказ у тварин слинотечею, незвичайною поведінкою, водобоязню, парезом та паралічем щелеп і кінцівок.

Це захворювання не виліковується, але попередити і не допустити його розповсюдження при виникненні можливо і необхідно.

Система профілактичних заходів включає суворе виконання комплексу ветеринарно-санітарних та технологічних норм для утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах, дотримання норм щільності популяції червоної лисиці.

Щоб не заразитися сказом, слід виконувати наступні правила:
– утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
– виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними;
– доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи в разі, якщо тварина загинула;
– не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря;
– не знімати шкуру з трупів диких тварин при їх знаходженні;
– в разі укусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе Вам уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

За консультаціями просимо звертатись за телефоном: 4-34-37.

Начальник Бердичівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Д.Д.НАІМОВ.