Додому Колонка редактора Скорботний мітинг пам’яті загиблих євреїв…

Скорботний мітинг пам’яті загиблих євреїв…

609
ПОДІЛИТИСЬ

Скорботний мітинг пам’яті загиблих євреїв…
16 вересня, вже традиційно, біля пам’ятного знаку “Жертвам Голокосту” відбувся скорботний мітинг, присвячений пам’яті євреїв, розстріляних фашистами.
Адже саме в Бердичеві, ще раніше, ніж у Бабиному Яру у Києві, було знищено майже 38 тисяч місцевих євреїв.
У виступах міського голови Василя Мазура та рабина Аківи Нємого прозвучали історичні факти та приклади того, що війни – це страшна річ, це загибель мільйонів людей. І ми це бачимо нині, коли на Сході України гинуть українці, а ще величезна кількість стає переселенцями.
2015_09_16_13Свідки тієї трагедії Михайло Ваншельбойм та Ісак Бакмаєв на прикладі своїх життєвих шляхів показали весь трагізм подій 1941 року… Поділилась спогадами і Галина Шулятицька. А гість міста Бердичева і житель Москви, чиї батьки поховані в нашому місті, Олександр Озадовський зупинився на патріотизмі простих українців, які в той страшний час ціною власного життя рятували євреїв.
Прочитали вірші Марина Стражник та Регіна Шаміс. Звучить поминальна молитва…
До обеліска лягають квіти…
Учасники мітингу поклали вінки також до могил на території сіл Хажин, Радянське.

Черговий позашляховик в подарунок воїнам АТО
Нещодавно нашим воїнам-артилеристам відправився джип, придбаний підприємцями Денисом Сенаторовим, Оленою Міроненко і Віктором Колісниченком.
Привіз його із-за кордону Ігор Дробиш, а технічне його обслуговування взяв на себе директор ТОВ “Нове тисячоліття” Олександр Нехворовський. Сприяв їм у цих справах міський голова Василь Мазур.

Володимир Кравченко.