Додому НОВИНИ Влада і громада Сміття в Тереховому: боротьба триває

Сміття в Тереховому: боротьба триває

395
ПОДІЛИТИСЬ

Як ми і передбачали у перших публікаціях на цю тему, боротьба зі львівським сміттям, що неочікувано виринуло у Тереховому, триває. І перспектив щасливому закінченню цього процесу поки, на жаль, не видно.

Так, цього понеділка відбулась чергова акція представників Семенівської об’єднаної громади, направлена на привернення уваги до цієї проблеми. На цей раз місце її проведення змінили – учасники на чолі з головою громади Наталею Семенюк та депутатами провели пікетування офісу Радикальної партії, що знаходиться на вулиці Вінницькій, де розгорнули плакати “Терехове не сміттєвий полігон” та інші. Але на цьому не зупинились: відбулось перекриття проїжджої частини автодороги (під час минулих акцій перекривали автотрасу в Хажині).

За інформацією пікетувальників, за домовленостями з власниками сміттєпереробного заводу передбачено вивезення наявного у Тереховому сміття на Житомирський полігон. На це нібито власники заводу виділили кошти. Але як з’ясувалось згодом, їх явно недостатньо для перевезення усього сміття.

Вже увечері цього ж дня у Тереховому відбулось зібрання громади, на якому оголосили відповідь місцевої прокуратури на звернення керівництва Семенівської ОТГ від 26 березня. Воно не порадувало присутніх – йде досудове слідство, яке прокуратура тримає на контролі. Також зачитали відповіді Управління Держпраці у Житомирській області та Державної установи “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України”, з яких випливає одне – вказані держоргани не мають відповідних повноважень щодо перевірки діяльності та впливу на ТОВ “ЗАВОД БУДПЕРЕРОБКА”, який розмістив львівське сміття, що нині загрожує екологічними проблемами і громаді, і в майбутньому, що не виключено, також Бердичеву.

Отже, виникає закономірне питання: де дії влади? Як допомогти громаді позбутись проблеми у рамках законодавчого поля? Питання ці поки що цілком риторичні, адже рух зі сторони владних структур фактично відсутній.

Настрої людей, як стверджує голова Семенівської ОТГ Наталія Семенюк, рішучі. Поки що вони діють у правовому полі (не рахуючи перекриття автодоріг). Але рано чи пізно терпець людей може увірватись, адже здаватися селяни не збираються, бо й згоди на сміттєзвалище не давали. То хто переможе: беззаконня чи закон?

Володимир КРАВЧЕНКО.