Додому НОВИНИ Влада і громада Сміття на Бердичівщині: боротьба продовжується

Сміття на Бердичівщині: боротьба продовжується

1093
ПОДІЛИТИСЬ

Як повідомляла газета у минулому номері, в Тереховому виникла складна ситуація, пов’язана з підприємством, яке завезло десятки тон сміття для переробки, але до виконання цих робіт не приступило. За тиждень, що минув, ситуація дещо прояснилась, також відбулось декілька подій, про які наша розповідь нижче.

Головний результат тижня – перед громадою постали представники сміттєпереробного підприємства і жителі змогли отримати хоч якісь відповіді на свої запитання. Але напругу це не зняло. То ж як і попереджали активісти сіл Хажин і Терехове, цього понеділка ними був перекритий рух на трасі Житомир-Могилів-Подільський: протестувальники ходили пішохідним переходом, через що на трасі утворились величезні затори. Учасники акції вимагали прибрати з території недобудованого цегельного заводу накопичене там львівське сміття. На їхню думку, воно там накопичувалося протягом останнього місяця та створює реальну загрозу для екологічної ситуації в регіоні.

Під кінець цього ж дня у приміщенні будинку культури села Терехове відбулася позачергова сесія Семенівської сільської ради, на якій депутати обговорили ситуацію, що склалась. Після обговорення вирішили: не допустити незаконне складування та звезення сміття на територію колишнього цегельного заводу та вжити невідкладних заходів щодо застереження виникнення екологічної небезпеки.

У вівторок на акцію проти львівського сміття вийшли діти Семенівської ОТГ. Діти тримали у руках плакати “Ні сміттю”, “Ми хочемо жити в чистій громаді та дихати чистим повітрям” та інші.

До вирішення проблеми підключилась районна влада, також йдуть перемовини і з керівництвом Бердичева щодо можливого перевезення терехівського сміття на полігон твердих побутових відходів. Але чи вирішить це проблему? Адже екологічні перипетії в Семенівській ОТГ висвітлили своєрідну діру в законодавстві: нечисті на руки ділки можуть у будь-який момент без погодження з місцевою громадою придбати клаптик землі, або недобудову, створити на його території сміттєзвалище, отримати за це кошти, які значні перевищують попередні вкладення, та зникнути у невідомому напрямку, залишивши громаді головну біль у вигляді екологічної бомби.

Епопея боротьби з сміттєзвалищем поряд із Тереховим продовжується. За останньою інформацією, наданою головою Семенівської ОТГ, на середу з території недобудови вивезли три ЗІЛи сміття. Але це вкрай мало у порівнянні з тим, що є. Отже, до вирішення сміттєвої проблеми жителів громади чекає довгий та непростий шлях. Чи вдасться його пройти без ускладнень та отримати позитивний результат, покаже час.

Володимир КРАВЧЕНКО.