Додому НОВИНИ Влада і громада Соборний молебень про дарування дощу у селі Бистрику

Соборний молебень про дарування дощу у селі Бистрику

214
ПОДІЛИТИСЬ

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита  Житомирського і Новоград-Волинського, у храмах Бердичівського благочиння звершують молитви про дарування дощу спраглій землі. На прохання сільської влади та місцевих аграріїв восьмого вересня духовенство Бердичівського благочиння відправило соборний молебень у селі Бистрику.

У вівторок седмиці 14-ї після П’ятидесятниці священники зібралися біля криниці в полі. Господь дарував світлий осінній ранок. У повітрі розливалися прохолода і свіжість нового дня. Легкий вітерець ворушив крони дерев, а сонце посилало на трави своє тепле проміння… Традиції молитовно звертатися до Господа, просячи милостиво оросити землю, у Бистрику дотримуються вже багато років.

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив молебень про дарування дощу у співслужінні настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрея Іоанна Гладковського, настоятеля Свято-Димитрівського храму смт Гришківці протоієрея Миколая Шпички, настоятеля Свято-Іллінського храму с. Бистрика протоієрея Владислава Асафова, настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрея Олександра Худякова, настоятеля Свято-Петропавлівського храму с. Реї протоієрея Євгенія Дзядуха, клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева ієрея Віталія Кльона та настоятеля Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрея Михаїла Худякова. За богослужінням молилися сільський голова Світлана Барановська, голова СФГ «Віктор» Віктор Барановский, голова ФГ «СЕРГІЙ-С» Сергій Вахнюк і парафіяни Свято-Іллінського храму. До них приєдналися й трудівники ферм.

Люди об’єдналися у спільній молитві про послання дощу на землю, що страждає від спеки, просячи Господа: «…и богатым Твоим дождем землю ороси, и прозябения ея оживи, и возвеянием добрейших ветров, плоды целы и полны сотвори, и умножи я благоутробием Твоим…» Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звернувся до всіх із повчальним словом: «Ми зібралися сьогодні однією духовною родиною з турботою про святу землю нашу, благаючи, щоб Господь почув нас і благословив усі наші потреби… Будьте милосердні одне до одного, любіть Бога і ближнього свого. По вірі вашій – буде вам… І Господь відкриє небеса, Свою багату скарбницю, щоб посилати дощ на землю і благословляти кожне діло наших рук…» Настоятель Свято-Іллінського храму с. Бистрика протоієрей Владислав Асафов подякував духовенству та віруючим за спільну молитву й закликав берегти віру батьківську: «Спаситель дав заповідь Своїм учням завжди пильнувати і молитися. Молитва відкриває нам усі скарби милосердя Божого, молитвою освячуються всі наші добрі помисли, прагнення та справи. Дякуйте Богу за все, від усього серця дякуйте…»

Всі нещастя і лиха відбуваються за волею Божою. Свята Церква нагадує своїм чадам, що проти різних негараздів захищають та рятують молитва, покаяння і виправлення життя.

«Подаждь нам Твою благость, упой землю нашу водой чистою, к плодоношению ея, полезныя нам воздухи даруй…» Нехай білі хмаринки наповняться благодатною вологою і проллються животворящим дощем…

Пресслужба Бердичівського благочиння.