Додому НОВИНИ Влада і громада «Соколи Полісся» – захисники Житомирщини

«Соколи Полісся» – захисники Житомирщини

59
ПОДІЛИТИСЬ

Вже більше двох місяців йде неоголошена війна проти України, гинуть наші співвітчизники, руйнується інфраструктура країни…

Окрім Збройних Сил України дають відсіч ворогу та забезпечують безпеку нашої землі і бійці Територіальної оборони. Ми поспілкувались з нашим земляком, депутатом обласної ради, керівником житомирської юридичної компанії «Кодекс» Олександром Дмитруком, який є членом добровольчого батальйону ДУК «Соколи Полісся».

– Якщо можна, коротко про історію створення батальйону.

– Як і в 2014-му році, у лютому 2022-го у Житомирі започаткував свою діяльність рух добровольців. Доволі швидко виникло об’єднання ДУК «Соколи Полісся», куди вступили понад 400 житомирян. Таким чином, добровольчий батальйон, куди вступили патріотично налаштовані мешканці Житомирщини ( у ряди житомирських «соколів» вступають не лише житомиряни і не лише жителі Житомирської області), сьогодні постав, як добре організований підрозділ територіальної оборони. Так само, як і у підрозділах територіальної оборони, кожен, хто вступає у ряди «ДУК «Соколи Житомира», укладає контракт, де передбачені умови перебування у добровольчому підрозділі.

Вищезгаданий Контракт не передбачає грошової компенсації членам «соколів», але він їх мобілізовує морально і організаційно та надає юридичні підстави для діяльності.

– Що входить у сферу вашої діяльності?

– «Соколи Полісся» від самого початку свого створення несуть справжнє (насправді бойове) чергування на важливих об’єктах критичної інфраструктури міста Житомира і його передмість. За найпершої потреби «Соколи Полісся» виїздять у місця розташування інших частин територіальної оборони, які дислокуються у визначених командуванням ЗСУ регіонах Житомирщини. Також на чергування, а іноді – для виконання надважливих і спеціальних завдань.

– Хто входить до складу добровольчого батальйону?

– Серед добровольців, які вступили до «Соколів Полісся», чимало офіцерів СБУ, правоохоронців, але не менша кількість звичайних житомирян, які займалися і нині займаються суто цивільними справами. Це і підприємці, і вчителі, представники творчої інтелігенції, чоловіки, які й до сьогодні працюють у різноманітних охоронних організаціях.

До речі, кожен із бійців підрозділів «Соколи Полісся» у будь-який момент може бути призваний до лав ЗСУ, як фахівець з певної військової спеціальності. Адже контракт, який укладає кожен із добровольців «соколів» аж ніяк не звільняє їх від можливого призову до підрозділів Збройних сил України.

Хочу відмітити, що наші командири – це досвідчені військові професіонали.

– Як відбувається фінансування діяльності батальйону?

– Є відділ матеріально-технічного постачання, адже практично вся діяльність «соколів» будується на суто добровольчих, благодійних внесках окремих житомирян, які також вступають до підрозділу «Соколи Полісся».

– Які особливості є в діяльності цього підрозділу?

– Добровольці із «Соколів Полісся» працюють на місцях своєї основної роботи, а у вільний від роботи час, під час вихідних, у перервах між «вахтами», навчаються бойовому ремеслу, несуть службу та виконують завдання командування ДУК «Соколи Полісся». Ще одна «деталь»: аби потрапити до підрозділу «Соколи Полісся», слід пройти певний відбір, під час якого влаштовуються певні перевірки та враховуються інші елементи відбору до підрозділу. Цікаво, що, окрім чотирьох сотень добровольців, які офіційно уклали контракт на проходження служби у «Соколах Полісся», тут передбачено обов’язковий «резерв», куди зараховують до двох десятків осіб, які невдовзі стануть повноправними членами ДУК «Соколи Полісся».

Наостанок варто сповістити житомирян і населення усієї Житомирщини, що добровольче об’єднання «Соколи Полісся» анітрохи не закрите від спілкування із громадами сіл і міст Житомирщини. ДУК «Соколи Полісся» мають свою сторінку у соціальній мережі Facebook та спілкуються із полісянами через телеграм-канал https://t.me/duk_sokoly_polissya_tro_zt. Так, що небайдужих людей, хто бажає долучитись до «соколів», або ж чимось підсобити чи допомогти патріотам нашого краю, просимо звертатися. «Соколи Полісся» служать, працюють і живуть на благо рідної землі.

Володимир КРАВЧЕНКО