Прийняття рішення балотуватись в депутати до Житомирської обласної ради по територіальному виборчому округу №8 від політичної партії «За майбутнє» – свідомий і виважений крок, який роблю з метою підтримки розвитку та інтересів громад нашого Бердичівського району.
Я маю знання, у мене є досвід роботи в органах місцевого самоврядування, є ряд реалізованих проєктів і я не з чуток знаю про ті чисельні проблеми, які існують сьогодні в нашому регіоні.
З усією відповідальністю можу сказати, що з робочими поїздками відвідала кожну громаду району – школи, дитячі садки, амбулаторії і фельдшерські пункти, заклади культури – це ті соціально важливі об’єкти, на вирішення проблемних питань яких, мені з командою однодумців вдалося спрямувати кошти не лише з місцевого, а й із обласного та державного бюджетів.
Проте є ряд глобальніших завдань, розв’язання яких можливе лише на вищому рівні.
Саме це і спонукало мене до прийняття рішення балотуватись до обласної ради.
Моя мета проста – покращити рівень життя в наших громадах, відчути себе людьми, які потрібні нашій державі. Вірю, що разом нам це під силу.
Для мене бути депутатом – це втілювати у життя важливі для людей проєкти. Сьогодні маю конкретні напрацювання по окремих напрямах.
- Сприяння розвитку економічного потенціалу громад у рамках реформи децентралізації.
Для цього вважаю за необхідне прийняти обласну Програму, яка б передбачала:
- створення системи науково-методичної допомоги органам місцевого самоврядування в підготовці проєктів та програм розвитку територій;
- проведення досліджень із залученням фахівців у вивченні та наданні детальної оцінки економічної та фінансової спроможності об’єднаних громад;
- з метою розвитку активності територіальних громад, започаткувати обласний конкурс проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування;
- передбачити в обласному бюджеті співфінансування переможців конкурсів та учасників спільних проєктів, спрямованих на розвиток кадрового потенціалу, створення інвестиційних умов для розвитку галузей, підвищення рівня самозайнятості населення, розвиток туризму.
- Попередження та раннє виявлення онкозахворювань.
Щорічно близько 65 тисяч осіб помирають від раку, а 140 тисяч дізнаються про свою хворобу. Житомирська область перебуває на шостому місці за кількістю хворих, що стоять на обліку. У 2018 році найвищий рівень захворюваності зареєстровано у Бердичівському районі. Тому одним із першочергових завдань вважаю прийняття обласної Програми профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань, основним завданням якої має бути:
- підвищення рівня підготовки медичних працівників у галузі онкології, зокрема тих, які працюють у закладах первинної лікувально-профілактичної допомоги;
- утворення постійно діючої комісії з числа провідних фахівців охорони здоров’я області з питань стандартизації методів діагностики та лікування злоякісних новоутворень;
- забезпечення раннього виявлення злоякісних пухлин на всіх етапах надання медичної допомоги;
- створення систему медичної, соціальної, психологічної та санаторно-курортної реабілітації хворих на злоякісні новоутворення шляхом часткового перепрофілювання існуючих закладів, розробка нормативно-правових актів, що визначають порядок її проведення;
- залучення засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до просвітницької роботи та інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування онкологічних захворювань.
- Реформа шкільного харчування.
Починаючи з грудня 2019 року разом із керівниками освітніх навчальних закладів, професійними кухарями та управлінням Держпродспоживслужби району працювала над питанням якісного та безпечного харчування в школах і дитсадках району. Не секрет, що обіди в шкільних їдальнях, м’яко кажучи, не дуже подобаються нашим дітям і провина тут не кухарів чи адміністрації закладу освіти. Закупівля продуктів за найнижчими цінами, старе зношене обладнання і застарілі рецептури, видані ще у 1985 році – три основні причини низької якості шкільних обідів. Тому варто переглянути підходи до харчування дітей:
- запровадивши в навчальних закладах області приготування страв за «Збірником рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» за редакцією Клопотенка Є.В.;
- виділивши співфінансування на заміну оснащення шкільних харчоблоків;
- організувавши проведення міжвідомчих обласних та районних (міських) нарад, семінарів та тренінгів з питань організації харчування дітей, дотримання вимог діючих санітарних норм з протиепідемічного режиму на харчоблоках та в буфетах дитячих закладів, поширення досвіду роботи у сфері харчування дітей.
У мене є загальне бачення проблем і конкретні ідеї щодо розвитку нашого району, якщо ви поділяєте їх – підтримайте політичну партію «За майбутнє» і мене, як кандидата від цієї політичної сили.
Я люблю наш Бердичівський район. Хочу аби він розвивався і кожен із нас пишався його досягненнями та успіхами. Якщо ви прагнете цього ж, зробіть 25 жовтня правильний вибір.
Разом ми зможемо більше!