Додому НОВИНИ Влада і громада Соціальна адаптація воїнів АТО в умовах сучасних реалій

Соціальна адаптація воїнів АТО в умовах сучасних реалій

671
ПОДІЛИТИСЬ

22 лютого 2016 р. у м. Бердичів Житомирської області в рамках проекту “Воїну – гідна праця” відбувся спільний тренінг громадської організації “Центр зайнятості Вільних людей”, Всеукраїнської громадської організації “Побратими”, громадської організації “Патріотична Сила” на тему: “Соціальна адаптація воїнів АТО в умовах сучасних реалій”. Психологи, депутати Бердичівської міської ради, представники соціальних та муніципальних служб, волонтери обговорили разом проблему соціальної адаптації учасників АТО, яка займає важливе місце в українському суспільстві.

Захід був організований з метою підвищення кваліфікації учасників семінару у спілкуванні з військовими, які брали участь в АТО, обговоренні способів подолання стресу, особливостей боротьби з маніпуляціями та протидії агресії, досвіду повернення ветеранів до мирного життя. На початку зустрічі спікер сформулював присутнім проблеми, пов’язані з психологічним станом військових, які пройшли АТО, та навів приклади ефективних інструментів подолання посттравматичного синдрому. Успіх цього процесу залежить від злагодженої та тісної роботи представників громадянського суспільства, соціальних служб, членів сімей ветеранів, а також органів державної влади.

1936382“Процес соціальної адаптації учасників АТО — це комплексна система заходів, яка повинна включати роботу не лише з самими бійцями, але й їхніми сім`ями, друзями, волонтерами, представниками державних, муніципальних служб тощо. У цій ситуації нам важливо навчитися чути та розуміти інших. Ми повинні навчитися сприймати бійців АТО такими, як вони є, з хорошими і поганими сторонами. Окрім цього, потрібно відходити від героїзації, адже герой-це відносне поняття. Людина, яка гарно проявила себе на війні, у звичайному житті може бути далеко не ідеальною”, − зауважив Андрій Козінчук.

Упродовж семінару психолог дав практичні поради щодо специфіки поведінки з ветеранами АТО, розповів, як можна їм допомогти адаптуватися до життя після війни. Також експерт звернув увагу на ті речі, які категорично не можна говорити учасникам АТО. Наприклад, не можна докучати воїну питаннями про війну, жаліти його та ідеалізувати.

Слід зауважити, що усі учасники семінару високо оцінили важливість цієї зустрічі та зазначили, що більш чітко стали розуміти проблеми адаптації учасників АТО в суспільстві та важливість їх вирішення.

Примітка:

Проект “Воїну – гідна праця” реалізується в рамках діяльності громадської організації “Центр зайнятості Вільних людей” за підтримки Української ініціативи зміцнення громадянської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також Програмної ініціативи “Громадські ініціативи нової України” Міжнародного фонду “Відродження”. Проект направлений на допомогу воїнам АТО, які повертаються додому, в працевлаштуванні, соціальній адаптації в суспільстві, перекваліфікації та навчанні. Воїни, що захищають нашу країну на Сході, потребують уваги й підтримки після демобілізації. Особливо ті, що отримали інвалідність внаслідок поранення. Здебільшого вони не мають змоги повернутися на попереднє місце роботи. Працевлаштованість і зайнятість – надважливі компоненти у психологічній та соціальній реабілітації ветеранів.