Додому НОВИНИ Культура Спогади устами очевидців

Спогади устами очевидців

604
ПОДІЛИТИСЬ

У суботу, 20 лютого, вся країна вшановуватиме кращих з кращих громадян України, котрі віддали своє життя, виборюючи на Київському майдані європейське майбутнє для кожного з нас. У всіх загальноосвітніх навчальних закладах Бердичівського району цього тижня проходять навчально-виховні заходи, приурочені Дню вшанування Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2016 року з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні у Радянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся вечір-реквієм “Герої на вмирають”, куди були запрошені керівництво району, очевидці тих кривавих подій, педагогічний та учнівський колективи, сільський голова, а також учасники бойових дій в Афганістані.

Під супроводом жалобної пісні “Плине кача…” учні запалили свічу Пам’яті. Усі учасники заходу в скорботі схилили низько голови та вшанували Пам’ять Героїв хвилиною мовчання.

SL747465_1Голова райдержадміністрації Е.Є. Томашевський поділився з присутніми власними почуттями, переживаннями, спогадами. Згадав події, що передували масовим розстрілам майданівців, а далі сутички, підпали, постріли, смерть… “На Майдані існували різні течії, різні погляди, але єдиним бажанням було – це зміни, зміни швидкі, рішучі, позитивні” – зазначив Е.Є. Томашевський.

Перший заступник голови райдержадміністрації Т.В. Наумчук закликала присутніх жити у мирі, злагоді, бути толерантними і ввічливими до оточуючих та наголосила, що агресія не переможе, добро завжди безцінне.

Житель с. Радянське, учасник Євромайдану О.В. Парасюк розповів про кроки створення громадської організації “Майдан+”, її дії під час Революції Гідності, вклад у підтримку Майдану та волонтерську діяльність.

SL747474_1Голова ГО “Самооборона Бердичева і Бердичівського району” С.І. Адам’як повідав присутнім ситуації з життя Майдану і прочитав власні вірші, які передали всі почуття і переживання поета-майданівця:

Проснулось нації ядро,
Почули діти Тарасові, Заповіта,
Вже не засохне волі джерело,
Повстане вже українська еліта.
Повстане і пробудить всіх,
Хто ще не бачив у душі прозріння,
Хто ще не встав з колін, бо не хотів,
Або боявся просвітління.
Не бійся, брате, і вставай,
До волі не легка дорога.
Нам помагає Бог і рідний край.
По Україні йде вже перемога.

Загалом, захід був сповнені щирими й проникливими віршами та піснями про біль втрати, надію і віру у мирне майбутнє. Учні школи продемонстрували чудові інсценізації і постановки.

Нехай же пам’ять про героїзм усіх невинно убитих гуртує українців, нехай дає силу і мудрість у боротьбі за незалежність та суверенність України.

Леся Вчерашнюк

SL747480_1