Додому НОВИНИ Влада і громада Справа про аліменти

Справа про аліменти

387
ПОДІЛИТИСЬ

Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а в деяких випадках – до 23-х років.

Проте, як показує практика, дуже часто батьки ігнорують це шляхом недобросовісного виконання покладених на них обов’язків щодо утримання дитини.

Здебільшого, такі випадки трапляються після розлучення подружжя. Мати з дитиною стикається з проблемою, як далі жити і як забезпечити дитину. А колишній чоловік, у той час, живе своїм життям, не замислюючись про свій головним обов’язок – виховувати своїх дітей та матеріально забезпечити їх життя.

Так, взимку до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою вул. Чорновола, 9, звернулась бердичівлянка Лілія, яка самостійно виховує трьох малолітніх дітей, одному з яких ще немає року. Жінка перебуває у скрутному матеріальному становищі, адже виховання дітей вимагає багато сил та грошей.

Фахівці центру запропонували їй звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів для дітей з колишнього чоловіка. Яке ж було її здивування, коли вона дізналася, що й на її утримання чоловік має сплачувати кошти, поки жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною. За клопотанням фахівців центру правової допомоги Лілії був наданий адвокат від держави, який підготував усі необхідні документи до суду. Слід зауважити, жінка при цьому не понесла жодних витрат.

За декілька місяців суддя Бердичівського міськрайонного суду задовольнив у повному обсязі всі позовні вимоги жінки та присудив батьку дітей негайно виплатити кошти в розмірі по 650 гривень на кожну дитину та 300 гривень на утримання жінки.

Звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання БВПД можна за адресою: вул. Чорновола, 9, або за телефоном: (04143) 4-14-42.