Додому НОВИНИ Культура Справжнє свято подарували бердичівлянам актори житомирського музично-драматичного театру

Справжнє свято подарували бердичівлянам актори житомирського музично-драматичного театру

34
ПОДІЛИТИСЬ

Дев’ятнадцятого листопада у бердичівлян було справжнє свято – у важкий для України та українського народу час, у дні воєнного лихоліття, вони мали змогу відвідати Музично-драматичний театр на Європейській і подивитися чудову виставу Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги «Дарагой тавариш Б-г».

Глядачами у залі, як завжди, були переважно освітяни-профспілчани. Завдяки управлінню освіти і науки Бердичівської міськради та міській профспілці працівників освіти і науки, які постійно дбають про культурний відпочинок освітян, вони вкотре могли насолодитися справжнім мистецтвом.

Цікава, з тонким єврейським гумором і разом з тим трагічним змістом, вистава викликала неабиякий інтерес та позитивну реакцію у публіки. Вражала неперевершена акторська гра. Зокрема, артиста, котрий виконував головну роль – єврея Янкеля Лємариса. Вистава змушувала глядачів сміятись і плакати, радіти та співчувати…

Фашистська Німеччина здійснювала геноцид багатьох націй, та найбільше – євреїв. Фашистська ж росія здійснює геноцид народу без вибору націй: усіх, хто любить Україну, живе в Україні, говорить українською, працює в Україні і захищає Україну, – геноцид українськості…

У п’єсі Житомирського музично-драматичного театру «Дарагой тавариш Б-г» йдеться якраз про це… І про прагнення попри труднощі післявоєнного життя зберігати автентичність націй. А головне – здійснювати це з милосердям та любов’ю до ближнього.

Дуже приємно, що на виставах різних театрів, які гастролюють у нашому місті, можна завжди побачити голову Бердичівської міської територіальної громади Сергія Орлюка, його заступника Олену Петрівську та інших працівників органів місцевого самоврядування. Ось і цього разу після вистави Сергій Орлюк щиро і розчулено подякував артистам, зокрема, режисеру-постановнику Наталії Тімошкіній, яка у 1981-1983 роках починала свій творчий шлях керівником народного аматорського колективу саме в будівлі нашого театру (на той час – міського Будинку культури).

Очільник громади дякував воїнам Збройних Сил України за можливість жити, працювати, навчатись і творити, відвідувати театр і поринати у світ мистецтва. Дякував енергетикам, які забезпечили подачу електроенергії під час перегляду спектаклю.

Завісу опущено… Але глядачі ще довго не хотіли розходитись і не відпускали артистів зі сцени. Вистава у всіх викликала захоплення, подарувавши неймовірні враження. Гучними оплесками, стоячи, з вигуками «Браво!», з квітами в руках бердичівляни висловлювали свою вдячність артистам Житомирського музично-драматичного театру.

І не дивно, що у вестибюлі театру продовжувалось обговорення вистави вже після її закінчення. Особливо емоційними були відгуки спілчан Бердичівської спеціальної школи Житомирської обласної ради (голова ППО – Майя Козир, заступник директора – Наталія Грабарчук). Вони – справжні театрали та поціновувачі прекрасного і постійні віддані глядачі. На виставу прийшло близько п’ятдесяти чоловік. Враження, кажуть, важко передати словами, емоції вирували… Тетяна Качарян, учитель-логопед школи, поділилася своїми почуттями: «Із задоволенням переглянула б виставу ще раз. Наші квіти – лише частинка великої подяки акторам. Браво!»

Практичний психолог Олена Биковська зазначила, що це була найкраща вистава, яку вона бачила протягом останніх років. Учитель початкових класів

Галина Пінчук говорить, що актори показали високий рівень професійної майстерності: «Пишаюсь нашими талановитими земляками!» До розмови приєдналася запрошена на виставу вчителька-пенсіонерка Раїса Головатюк: «Ця вистава стала ковтком свіжого повітря і розрадою для всіх глядачів, адже люди дуже стомилися жити в постійній тривозі і переживаннях».

Голова ППО Майя Козир разом із членом профкому Тетяною Букатою відобразили миті спілкування з акторами після вистави на світлинах, які зберігатимуть приємні спогади…

Дійсно, ця вистава надовго залишиться в пам’яті бердичівлян. Дякуємо акторам Житомирського музично-драматичного театру за прекрасну гру та позитивні емоції. Бажаємо натхнення, творчих успіхів і мирного неба! Чекаємо з новими виставами у нашому місті!

Майя КОЗИР, голова первинної профспілкової організації Бердичівської спецшколи