Додому НОВИНИ Культура Старий Солотвин: 425-річчя села та Острів кохання

Старий Солотвин: 425-річчя села та Острів кохання

855
ПОДІЛИТИСЬ

Як добре в рідному селі:
Співають наші солов’ї,
Тут річка Коденка швидка
Щоранку сонце вигляда…

Я так люблю тебе, село,
Ти є найкраще джерело.
В добрі ти виплекало нас,
Живи і квітни повсякчас!

Ці слова художнього керівника Старосолотвинського Будинку культури Руслани Рисіч як ніщо інше розкривають любов уродженців цього мальовничого села до рідного краю. І саме з безмежною любов’ю цієї суботи в Старому Солотвині відзначали День села.

Це було не просто святкування – громада відзначала 425-річчя Старого Солотвина. І як будь-які ювілеї, відзначали гучно, дружно та весело. До старосолотвинців завітали численні гості, серед яких і народний депутат Олександр Ревега, і керівництво Бердичівського району на чолі з Софією Томашевською, і депутати обласної, районної рад, адже саме вони сьогодні є тими людьми, завдяки кому село живе та розвивається. Також численні гості прибули з ближніх сіл, щоб розділити з господарями радість свята.

Як і личить дорогим гостям, Олександр Ревега прибув на свято не з пустими руками – з нагоди ювілею села він вручив подарунки Заслуженим працівникам сільського господарства України Ользі Дмитренко та Володимиру Пархомчуку. Софія Томашевська зі свого боку відзначила уродженця Старого Солотвина, письменника, голову національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського та інвестора Жана Франсуа Бає. Відмітили також як найстаріших жителів громади – Надію Василівну Ільченко (1922 р.н.) і Ганну Тихонівну Ільченко (1927 р.н.), так і наймолодших – Анастасію Попатенко (16.07.2018) із Нового Солотвина і Володимира Шмерего (16.09.2018) зі Старого Солотвина.

Відмітили організатори і жителів села, що цього дня відзначали власний день народження. Це Валентина Едуардівна Мельничук, Катерина Миколаївна Сироїд, Роман Петрович Опанасюк, Віктор Миколайович Вікарій, Вікторія Миколаївна Гаврилюк. Напередодні відсвяткувала своє 90-річчя Надія Яківна Федченко.

Святкування відбулось у сільському Будинку культури. На його сцені виступили колективи народної творчості Житомирщини, а також сільські аматори. Поза сценою спонсори свята Старосолотвинська птахофабрика та ТОВ “Зелений Вал” частували гостей традиційною юшкою з риби та курятини, смачною яєчнею, солодощами. Дітей веселили аніматори.

Захоплюючого галасу як серед дітвори, так і дорослих наробило байк-шоу, влаштоване гостями. А неймовірно чудовий концерт за участі колективів “Неформат”, “Енжелс”, “Капітошка”, а також фаєр-шоу з дискотекою запам’ятаються старосолотвинцям надовго!

Однією з родзинок свята стала презентація нової поштової марки, яку виготовила Укрпошта з нагоди ювілею Старого Солотвина. На марці зобразили відомий у нашому краї Острів кохання з мисливським будиночком. І нині завдяки поштовій марці це місце стане відоме не лише всій Україні, а й світу!

“Вважаю, що саме такі свята і є нашим історичним спадком, що ідентифікує нас, зберігає традиції, здружує, збирає, гуртує всіх за одне, за рідне, за село, за Україну!!! Тож дякую всім, хто допоміг, хто не відмовив, хто підтримав”, – такими словами підсумував проведення свята його головний натхненник і організатор, голова сільської ради Віктор Овчаренко. Також він подякував фінансовому спонсору свята ТОВ “Кольза”.

Нашу розповідь закінчимо тим, чим і розпочинали – віршованими рядками:

Село моє, мій рідний дім,
Мені так затишно у нім!
Сади, гаї і верболози,
Батьки старенькі на порозі…
Поля безкраї і стежки,
А там пасуть коней і кози,
Іде худоба до води…

Світлана Гапчук.