Додому НОВИНИ Медицина Стартувала кампанія по вибору сімейного лікаря

Стартувала кампанія по вибору сімейного лікаря

423
ПОДІЛИТИСЬ

2 квітня в Україні стартувала кампанія  по вибору лікаря первинної медичної  допомоги “Лікар для кожної сім’ї”, яка стане першим етапом медичної реформи. Громадяни повинні визначитися з сімейним лікарем, якому вони готові довірити своє здоров’я (це може бути терапевт для дорослих або педіатр для дітей) та підписати з ним декларацію.

13 квітня голова районної ради Софія Томашевська відвідала ряд сільських медичних закладів, щоб ознайомитись з ситуацією по впровадженню реформи у Бердичівському районі. Оглянувши сільські амбулаторії та поспілкувавшись з лікарями голова районної ради переконалася, що процес реформування медичної галузі в Бердичівському районі триває і лише спільними зусиллями набере потрібних обертів.

На даний час Комунальною установою “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Бердичівської районної ради проведена реєстрація у національній електронній системі охорони здоров’я – eHealth. Цією системою перевірено та підтверджено відповідність ліцензійних умов на медичну практику зазначеного закладу охорони здоров’я.

За інформацією головного лікаря “Центру ПМСД” Наталії Ровкової сімейними лікарями вже підписано 387 декларацій. Адміністрація комунальної установи “Центр ПМСД” щиро вдячна за допомогу народному депутату України Олександру Ревезі, адже за його сприянням всі амбулаторії забезпечені відповідним комп’ютерним обладнанням та підключені до мережі Інтернет, що дасть можливість жителям району скористатися своїм правом на вибір лікаря.

Щодо самої декларації, то це фактично, форма заяви. За її допомогою українці повідомлятимуть, що обрали саме цього лікаря і цей заклад. Інформація про вибір лікаря міститиметься в електронній системі охорони здоров’я.

Для підписання декларації пацієнти повинні обрати лікаря в будь-якому медичному закладі, який надає первинну медичну допомогу і не обов’язково за місцем проживання, при собі треба мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який буде надіслано код підтвердження. Для дітей віком до 14 років необхідне свідоцтво про народження дитини.

Разом з тим, не варто відкладати підписання декларації. Адже терапевт зможе обслуговувати не більше 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар 1,8 тис., педіатр – 900.

Декларація підписується безстроково, тобто її не треба підписувати щороку. З іншого боку, якщо ви вирішили змінити лікаря, то вам просто потрібно написати нову декларацію – попередню буде скасовано автоматично.

Прес-служба районної ради.