Додому НОВИНИ Влада і громада Створення громадських пасовищ

Створення громадських пасовищ

406
ПОДІЛИТИСЬ

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади громадські пасовища, відповідно до ч. 2 ст. 34 Земельного кодексу України.

Задля визначення чіткого механізму створення громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності напрацьовано покрокову схему дій представників територіальної громади, вичерпний перелік необхідних документів і т. ін.

Громадяни зацікавлені в створенні громадського пасовища:

 1. Визначають уповноважену особу, на яку покладаються обов’язки щодо організації та документального оформлення випасання худоби селян за рахунок земель запасу державної або комунальної власності.
 2. Розробляють Положення про громадські пасовища.
 3. Уповноважена особа звертається у місцеву раду з клопотанням про створення громадського пасовища.
 4. Приймається відповідне рішення органу місцевого самоврядування про створення громадського пасовища.
 5. Орган місцевого самоврядування (або уповноважена особа) звертається до розпорядника земель (Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області) з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення відповідної земельної ділянки.

До клопотання додається:

– викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки в межах території сільської ради та її площа;

– копію свідоцтва з ЄДРПОУ;

– копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (сільської ради);

– рішення сільської ради про створення громадського пасовища;

– довідку про наявне поголів’я худоби станом на перше число першого місяця поточного року;

– розрахунок потреби в площі земельних ділянок для створення громадських пасовищ у розрізі населених пунктів сільської ради;

– документи уповноваженої особи, що підтверджують можливість діяти в інтересах сільської ради.

 1. Розпорядник земель приймає рішення (наказ) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на бажану земельну ділянку.
 2. Орган місцевого самоврядування (або уповноважена особа) замовляє розробку проекту землеустрою щодо відведення відповідної земельної ділянки для створення громадського пасовища в організації, яка має сертифікованих спеціалістів на виконання відповідних робіт. Після чого здійснюється процедура реєстрації земельної ділянки в національній кадастровій системі.
 3. Орган місцевого самоврядування (або уповноважена особа) звертається з відповідним клопотанням до структурного підрозділу Головного управління Держгеокадастру відповідного району за місцем знаходження земельної ділянки (Відділу у Бердичівському районі) про отримання витягу з Державного земельного кадастру на дану земельну ділянку.

До клопотання додається оригінал погодженого проекту землеустрою (разом із позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації, якщо вона підлягає обов’язковій державній експертизі) та електронний документ (обмінний файл).

 1. Орган місцевого самоврядування (або уповноважена особа) звертається до розпорядника земель (Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області) із відповідним клопотанням про затвердження розробленого проекту землеустрою:

До клопотання додається:

– оригінал проекту землеустрою;

– витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– позитивний висновок державної експертизи – в разі необхідності її проведення;

– доручення про отримання наказу уповноваженій особі, завірене у установленому законодавством порядку (в разі потреби).

 1. Після отримання рішення (наказу) про затвердження документації із землеустрою та передачу зазначеної земельної ділянки у власність територіальної громади, приймається відповідне рішення органу місцевого самоврядування про прийняття у комунальну власність земельної ділянки для створення громадського пасовища.
 2. Уповноважений від органу місцевого самоврядування звертається з відповідною заявою до центру надання адміністративних послуг (за місцем розташування земельної ділянки) про видачу інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно органу місцевого самоврядування на земельну ділянку.

Разом із заявою подаються:

– копія свідоцтва з ЄДРПОУ;

– копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (сільської ради);

– копія витягу з Державного земельного кадастру;

– копія наказу про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

– документи, що підтверджують можливість діяти в інтересах сільської (селищної) ради, завірені належним чином.

– акти прийому-передачі земельної ділянки із земель державної власності в комунальну власність.

Лише по завершенню вищезазначеної процедури земельна ділянка переходить з державної власності у комунальну і громадські пасовища вважаються створеними.

Контроль за користування громадським пасовищем на землях комунальної власності здійснює місцева рада.

На даний час за сприянням Семенівської об’єднаної територіальної громади та Відділу Держгеокадастру у Бердичівському районі вирішується питання щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку на території Іванковецького старостинського округу для створення громадського пасовища.