Додому НОВИНИ Стежками бойової слави…

Стежками бойової слави…

552
ПОДІЛИТИСЬ

Патріотичне виховання дошкільників є надзвичайно важливим завданням в кожному дошкільному закладі. Неабияке значення для виховання свідомого громадянина є прищеплення шанобливого ставлення до героїв війни, ветеранів, до пам’яті про тих, хто загинув, захищаючи Вітчизну.

Педагогічний колектив та профспілкова організація ЗДО №16 “Ялинка” м. Бердичева у своїй роботі з дітьми велику увагу приділяє бесідам про героїв війни, зустрічам з ветеранами, екскурсіям, використання пісень, віршів, наочного матеріалу. Новину про екскурсію до музею маленькі “ялинчата” сприйняли радісно та завзято, адже часто люблять подорожувати рідним Бердичевом. Оскільки дорога була далекою, то подорож ми здійснили на автобусі, який надав нам директор автопарку Ігор Плісак за сприянням депутата Верховної Ради Олександра Ревеги. Діти, а їх налічувалось 50 чоловік, швидко заповнили місця в автобусі. Всю дорогу “пізнайки”, “чомучки”, “розумники”, “дзвіночки” схвильовано задавали безліч запитань, їм хотілось якнайшвидше потрапити до музею. І ось автобус під’їхав до КПП 26-ї окремої артилерійської  бригади, де на нас чекав екскурсовод – лейтенант Сергій Романов.

Вишикувавшись парами, діти з гордістю помандрували територією бригади, де з неабиякою цікавістю розглядали танк, гармату, повз які проходили. З собою взяли улюблений конструктор ЛЕГО з яким не розлучаються, та збудували літаки, танки… А ось і сам музей “Бойової слави” 117-ї гвардійської Бердичівської ордена Богдана Хмельницького стрілецької дивізії. Увійшовши в середину, помітили, що він складається з двох залів. У першій залі розміщено експозицію про бойовий шлях дивізії та її участь у звільненні міст України, Польщі, Німеччини та Чехословаччини від німецько-фашистських загарбників. Тут же зібрано матеріали та документи, які висвітлюють основні етапи цих подій. У другій залі розміщено експозицію про бойові частини, що були створені на базі 117-ї стрілецької дивізії що дислокувались у Бердичеві. Цікавим було усе: різноманітні види зброї, якою воювали  в період ВВ війни, військова форма, посуд, засоби зв’язку, світлини з героями, вічний вогонь… Неабияку цікавість виявили дошкільнята до справжнього окопу, в якому ховались бійці під час обстрілів. Допитливі “чомучки” постійно запитували, адже їм хотілось дізнатись якомога більше.

Але на цьому екскурсія не закінчилась, і ми ще відвідали спортивну залу, де займаються спортом наші військові. Дітей  вразило дуже велике приміщення для гри у футбол, справжні боксерські груші, та ще багато різноманітного спортивного обладнання. Емоції переповнювали дошкільнят – вони не хотіли залишати приміщення.

Коли екскурсія підійшла до кінця, дошкільнята подякували Сергію Володимировичу за цікаву, змістовну та доступну розповідь. Вони дізнались багато цікавого, та нового, отримали масу задоволення від проведеного часу, зробили десятки фотографій на пам’ять.

Сподіваюсь, що ця екскурсія залишиться у пам’яті кожного дошкільника, і в майбутньому наші вихованці стануть справжніми патріотами своєї держави, мужніми та відважними захисниками України.

Заступник голови профкому ЗДО №16
вихователь Ольга Хоменець.