Мабуть, учительська робота є однією з найнервовіших. Тривалий робочий день, постійна концентрація уваги на уроках і під час перерв, перебування в стресовому середовищі приводять до виснаження нервової системи. І якщо не піклуватися про її відновлення, то це негативно вплине на стан здоров’я. Тому, педагогам, які весь рік спілкуються з дітьми, готують і проводять уроки, як нікому потрібен відпочинок. Найоптимальніший варіант відпочинку – це дозвілля на природі. А ще, як довели психологи, хоч би раз на рік у своє життя вчителю слід вносити елементи екстриму.
Беручи до ваги поради спеціалістів, педагоги району вирушили у трьох-денну мандрівку Карпатами. Бо це найчарівніший куточок нашої держави. Гірські краєвиди – казкові та праархаїчні. Тут і дихається по-іншому – легко та свіжо!
Розпочали ми свою подорож з підйому Стежками Довбуша на вершину гори Маковиця. Стежка – це таємнича місцевість, яка підкорює всіх відвідувачів своєю загадковістю, красою і величчю, це пам’ятка, яка зберігає таємниці великого і непереможного ватажка гуцулів, народного месника, великого сина українського народу – Олекси Довбуша. За народними переказами саме тут серед унікального нагромадження кам’яних брил рідкісного ямненського пісковику, що застиг на цьому місці ще під час льодовикового періоду, опришки на чолі з Довбушем заховали скарб відібраний у шляхтичів, економів та лихварів.
Долаючи скелі, нехтуючи втомою, педагоги дійшли до полонини, а далі плаєм піднялися до вершини гори Маковиці на висоту 978 метрів! Саме ця висота дала змогу побачити величезну кількість відомих Карпатських гір, навіть Говерлу та Петрос. І, звичайно, з вершини Маковиці як на долоні було видно перлину гуцульщини – Яремче.
Маковиця – унікальне місце з дивовижною енергетикою. Це не лише “маківка” Вулканічного хребта, це так зване «місце сили» – місце виходу земної енергії, саме тут в давнину існувало язичницьке капище, де приносили жертви та поклонялися Богам, Мабуть тому так швидко пройшла втома та відновилися сили затрачені під час підйому.
Для повноцінного відпочинку після екстриму потрібен релакс. І педагоги його отримали провівши наступний день на солоних Солотвинських озерах.
Всім відомо,що по всім своїм показникам місцева вода аналогічна пробам води із знаменитого Мертвого моря. Вона містить цілющі і такі необхідні для організму йод, магній, бром, сульфат та хлорид іони. Вода в озері тепла і завдяки великій концентрації солей не прозора. Потонути тут неможливо, адже вода виштовхує купальників на поверхню, а після виходу на берег на шкірі починають утворюватися кристалики солі.
Вчителі району отримали естетичне, пізнавальне та емоційне задоволення від відвідин ярмарки гуцульських народних промислів у Яремче та побувавши на карпатських водоспади Гук, Пробій, Труханівський, побували на ярмарці, що на Яблуницькому перевалі, зупинилися біля пам’ятних знаків Центру Європи, що у с. Ділове Рахівського району, відвідали Івано-Франківськ – європейське місто, яке ще називають східними “воротами” Карпат, оглядово ознайомились з його колоритними вулицями, визначними місцями історичної спадщини.
Мабуть кожен зі шкільної парти пам’ятає повість відомого українського прозаїка Ярослава Галана “Гори димлять”. Виявляється що дим над горами або, як кажуть місцеві, мороша виникає досить таки рідко, під час інтенсивного випаровування вологи за високої температури повітря. Екскурсантам пощастило, адже протягом подорожі вони мали змогу спостерігати це дивовижне природне явище.
Подорож відбулася завдяки продуманій організації та фінансовій підтримці районної організації профспілки працівників освіти Бердичівського району, яку очолює її голова Л.М. Лук’янчук.
Костійчук О.О.,
член профспілки Никонівської ЗОШ І-ІІ ст.