Додому НОВИНИ Влада і громада Стягнення аліментів при виїзді платника аліментів за кордон на постійне місце проживання

Стягнення аліментів при виїзді платника аліментів за кордон на постійне місце проживання

408
ПОДІЛИТИСЬ

Випадки, коли українці виїжджають до інших країн — явище не рідкісне. Останні дослідження свідчать, що як чоловіки, так і жінки майже в однаковому співвідношенні наважуються на еміграцію. Мотиви виїзду за кордон доволі різні, проте найбільш популярною причиною все ж залишається пошук більш прибуткової роботи та загалом кращого життя. На жаль, часто трапляється так, що стосунки не витримують випробовування відстанню, і подружжя розлучається. Тоді хтось із пари лишається в Україні, хтось — за кордоном.

У разі виїзду платника аліментів за кордон на постійне місце проживання в державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти стягуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі виїзду одного з батьків, який є громадянином України, для постійного проживання в іноземну державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, він повинен виконати аліментні зобов’язання відносно утримання дитини до досягнення нею повноліття. До альтернатив можна віднести договір між цією особою та одним з батьків, з яким залишається дитина, або її опікуном, піклувальником, або договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Якщо ж аліментні зобов’язання не були виконані особою, що виїжджає, стягнення аліментів провадиться за рішенням суду (постанова КМУ № 1203 від 19 серпня 2002 року).

З метою запобігання ухиленню платника аліментів від утримання дітей до їх повноліття шляхом сплати аліментів особа, яка виїжджає для постійного проживання за кордон, разом із заявою про видачу паспорта для виїзду за кордон або оформлення відповідної сторінки у паспорті, подає до паспортної служби за місцем постійного проживання в Україні у разі наявності дитини (дітей), що залишається в Україні, договір про виплату аліментів, або нотаріально засвідчену заяву про відсутність у одержувача аліментів вимог щодо стягнення аліментних платежів, або копію рішення суду про виплату аліментів.

У разі невиконання аліментних зобов’язань на момент одержання паспорта до особи, що виїжджає для постійного проживання за кордоном, застосовуються обмеження, передбачені законодавством.

Більше інформації в рамках проекту «Я маю право» виможете отримати у Бердичівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Бердичів, вул. Чорновола, 9 (вхід зі двору) та на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/ або за номером 0 800 213-103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).