Додому НОВИНИ Влада і громада Стічними водами забруднили річку Гнилоп’ять

Стічними водами забруднили річку Гнилоп’ять

66
ПОДІЛИТИСЬ

У Бердичеві керівника підприємства засуджено до реального покарання та стягнуто 30 тис. грн процесуальних витрат.

Бердичівською окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод та зміну їхніх природних властивостей і створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля, скоєного керівником підприємства.

Вироком Бердичівського міськрайонного суду особу визнано винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 242 КК України та призначено покарання у виді штрафу на суму 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також з посадовця стягнуто процесуальні витрати за проведення інженерно-екологічних експертиз на загальну суму 30 тис. грн.

Установлено, що керівник приватного підприємства, приймаючи від місцевих підприємств та установ каналізаційні стічні води, зобов’язаний був очищати їх відповідно до встановлених чинним законодавством норм, правил та технічних стандартів, і лише тоді скидати у водойму.

Однак обвинувачений тривалий час, з 2016 по 2018 роки, порушуючи правила охорони вод та інші вимоги, допустив наднормативний скид недостатньо очищених та неочищених зворотних вод і забруднюючих речовин до р. Гнилоп’ять.

Унаслідок цього каналізаційними стоками забруднено поверхневі води річки, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля.

Таке грубе порушення законодавчих норм викликало значний резонанс серед місцевих жителів, які потерпали від забруднення водойми.

Наразі встановлено, що керівником підприємства вжито природоохоронних заходів, зокрема, розпочато ремонт та модернізацію очисних споруд, закуплено обладнання на суму понад 1 млн грн.

Довідково: річка Гнилоп’ять – притока річки Тетерів, яка належить до басейну Дніпра (впадає в Київське водосховище).

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури