Додому НОВИНИ Влада і громада Сімейні цінності та українські традиції

Сімейні цінності та українські традиції

219
ПОДІЛИТИСЬ

Щоб душа засвітилася, як коштовність усіма гранями, треба жити гідно. Не завжди так виходить. Уявіть малого хлопця, який пуляє із трубочки горобиною врізнобіч. Він чинить правильно? Важко сказати, адже так граються всі діти. Якщо ж хлопчик не тільки грається, але й допомагає бабусі по господарству, добре вчиться, займається спортом, музикою і хореографією, то він живе згідно із вимогами своїх наставників – тобто гідно. Так виховували мене мої батьки. Усі ми родом із дитинства…

Мені, звичайному хлопцю, пощастило народитися в дружній родині, де цінується підтримка, працелюбність, народні традиції. Мій батько – Олесь Коляда – взірець для мене і брата. І не тільки я його люблю, а й багато людей, які пам’ятають виступи «Сябрів», відомого на весь Радянський Союз білоруського ансамблю. Він, талановитий музикант, композитор та виконавець, автор музики до гімну Бердичева. Але не тільки авторитет батька для мене понад усе, але й доброта і щирість мами Людмили.

Родинні стосунки, взаємопідтримка, взаєморозуміння, згуртованість – це те, що для нас є важливим та життєво необхідним. У такій сім’ї, як наша, народжуються власні традиції та ідеали, адже ми шануємо народні знання, переконання та обряди. Тим паче моє прізвище – КОЛЯДА. Як же людині із таким прізвищем не дотримуватись народних традицій?

На одній із зустрічей одна жінка мене запитала, чи буду я красти, як попередні можновладці. Я відповів, що буду завжди вчиняти так, щоб сміливо дивитися в очі рідним. Іноді здається, що у вчинках людиною керують обставини, але насправді усі дії визначаються моральними цінностями, які колись закладені батьками. Мій внутрішній голос – це голос тата і мами. Кожне важливе рішення внутрішньо схвалюється ними і узгоджується. І це не просто слова, а закони мого життя, вписані батьками. Ті ж самі моральні цінності я із своєю дружиною вписую в життя моїх синів.

Мабуть, тому морально співзвучною мені є саме партія «Слуга народу», яка чесно і принципово працює на благо України, дає можливість звичайним вихідцям із народу (а не мільонерам-хапунам) очолити та розвивати рідне місто. Змінюймо Бердичів разом!

Богдан КОЛЯДА.