Додому НОВИНИ Влада і громада Територіальні громади Бердичівщини можуть втратити значні грошові надходження до власних бюджетів

Територіальні громади Бердичівщини можуть втратити значні грошові надходження до власних бюджетів

394
ПОДІЛИТИСЬ

Асоціація міст України, членом якої є і наш Бердичів, продовжує роботу з відстоювання інтересів місцевого самоврядування та збереження фінансового ресурсу для територіальних громад, зокрема на фінансування освіти та охорони здоров’я.
Так, 9 листопада, вдалося відстояти виключення із законопроєкту №4101-д (до першого читання) загрозливої для місцевих бюджетів норми щодо звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку.

Консультант із бюджетних питань Житомирського РВ АМУ Сергій Гаращук повідомив, що для окремих бюджетів Житомирщини плата за землі Укрзалізниці є вагомим бюджетоутворюючим джерелом і складає до 15% загального обсягу власних доходів. У цілому за 2019 рік до місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування – членів АМУ надійшло понад 83 млн. грн. Втрати місцевих бюджетів по Україні загалом можуть скласти близько 5 млрд. грн.

Якщо податок на землю для Укрзалізниці скасують, то місцеві бюджети втратять від сотень тисяч до мільйонів гривень. Мова йде про Бердичівську, Гришковецьку, та Семенівську громади нашого району.

Студентка ЖДУ ім. І.Франка Ангеліна ТИЧНА.