Додому НОВИНИ Медицина Товариство Червоного Хреста допомагає жителям Бердичівщини

Товариство Червоного Хреста допомагає жителям Бердичівщини

116
ПОДІЛИТИСЬ

В Бердичеві та районі діє Товариство Червоного Хреста України. Її осередок, що розмістився у невеличкому приміщенні по вулиці Михайла Грушевського, нині веде активну роботу – тут допомагають біженцям, інвалідам та іншим категоріям населення. Детальніше про осередок читайте у нашому матеріалі.

Товариство Червоного Хреста України – всеукраїнська, добровільна, гуманітарна організація, яка допомагає державі у наданні гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та в мирний час, бере участь у наданні міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує допомогу найменш соціально захищеним верствам населення.

Історію місцевого осередку цієї організації, що діє нині в нашому місті, можна прослідити більш як на століття вглиб – у 1896 році в Бердичеві запрацювала перша амбулаторна лікарня, влаштована бердичівським місцевим комітетом Російського товариства Червоного Хреста. За радянської влади осередок проводив активну роботу серед населення, а на кошти закуповували медичне обладнання та матеріали, які передавали міським лікарняним закладам. За часів Незалежності робота активізувалась, волонтери та співробітники осередку навчають наданню першої медичної допомоги, допомагають і турбуються про соціально-незахищені верстви населення і про тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.

З перших днів російсько-української війни Бердичівська міська організація Червоного Хреста значно розширила свою роботу: почали надавати гуманітарну допомогу людям, тут проводяться майстер-класи з першої допомоги та інше. Із середини осені офіс осередку розмістився в будинку №20 по вулиці Михайла Грушевського.

Яка допомога надається сьогодні? Допомогу можуть отримати переселенці, люди з інвалідністю першої групи та сім’ї загиблих учасників бойових дій. Всі, хто має підтвердження цього статусу, може прийти до офісу та отримати все, що потрібно. Як повідомив нам один із працівників товариства, на цей час допомогу можна отримати у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни, тут надають ковдри, подушки та матраци. Також є банк одягу, з якого можна взяти потрібні речі, а водночас і принести якийсь одяг, що може згодитись іншим.

Скільки людей звертається за допомогою? В організацію кожного дня звертаються близько 100 осіб, 60% з яких це внутрішньопереміщені особи, 25-30% люди з інвалідністю, решта 10-15% – сім’ї загиблих учасників.

А якщо прийти в осередок особисто немає можливості? Якщо у вас немає можливості прийти до пункту видачі, то за вас це можуть зробити родичі та близькі люди. Але на руках у них мають бути відповідні документи, картка платника податків, документ що підтверджує особу та документ про статус людини.

Чи планується розширення зони діяльності осередку? Зараз товариство розвиває свої можливості, тут намагаються допомогти більшій кількості людей. Наприклад, минулого тижня вони завезли вантаж гуманітарної допомоги до Райгородоцької територіальної громади. Плануються виїзди і в інші громади.

Який режим роботи осередку? Товариство Червоного Хреста України працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00, але слід врахувати, що гуманітарну допомогу видають лише до 15:00.

Єлизавета ТАРАСЮК,
студентка Київського університету культури