Додому НОВИНИ Бізнес ТОВ «Агроінвестконтакт»: забезпечуємо продовольчу безпеку країни

ТОВ «Агроінвестконтакт»: забезпечуємо продовольчу безпеку країни

1
ПОДІЛИТИСЬ

Житомирщина – хліборобський край, в якому живуть працьовиті люди, що із діда-прадіда уміють і люблять трудитися на землі. Жнива для них – найвідповідальніша пора. Від того, як їх проведуть, який зберуть урожай, як вирощене збіжжя доведуть до пуття, такий буде наш добробут.

Земля віддячує сторицею лише працьовитим. Це споконвічне правило справжніх хліборобів таке ж незаперечне, як їхня любов до життєдайного золотого пшеничного поля, до стислого, наповненого силою і наснагою колоса, до своєї нелегкої, але такої необхідної та важливої справи.

«Агроінвестконтакт» – одне з найпотужніших та найуспішніших сільгосппідприємств, яке провадить свою діяльність і на Бердичівщині. Використовуючи новітні технології у рослинництві, компанія займається вирощуванням зернових, олійних культур. Вона стрімко зайняла першість серед кращих і постійно нарощує виробничі потужності та розширює поле діяльності.

У користуванні ТОВ «Агроінвестконтакт» – 7100 гектарів землі в 15 населених пунктах, серед яких Маркуші, Демчин, Мирославка та ін. Тут вирощують пшеницю, жито, ріпак, соняшник, сою, кукурудзу. Навіть не спеціаліст, побачивши оті оброблені поля, скаже про надзвичайно високу культуру землеробства. Головне, що з того селяни, а це понад 3600 пайовиків, мають щорічний немалий зиск. Вони одними з перших отримують високу орендну плату за паї, крім того фірма допомагає соціальній сфері в тих селах, де обробляє землю.

Цьогоріч зернові вирощувалися на 6409 га, зокрема: пшениця – 968 га, жито – 585 га, ріпак – 920 га, кукурудза на зерно – 2666 га, 739 га займає соя і на 530 га зростає соняшник. Частина земель перебуває під «чистими» парами, грунт відпочиває, набирається сил.

– Нинішні жнива для хліборобів і складні, і відповідальні. Адже через війну з росією ми мали дефіцит пального, значне подорожчання і ПММ, насіння, добрив та засобів захисту рослин, – розповідає керівник ТОВ «Агроінвестконтакт» Вальтер Чедія. – Водночас, через ситуацію із військовими діями в східних і південних областях, кількість зібраного зерна в Україні знизилось, тож на нас лежить ще більша відповідальність – забезпечити українців хлібом.

Впровадження високоефективних новітніх технологій, останніх досягнень агрохімії та суперсучасної агротехніки є характерною ознакою господарської діяльності ТОВ «Агроінвестконтакт». І це, в свою чергу, забезпечує високу врожайність усіх сільськогосподарських культур. Цьому є підтвердження промовистих цифр врожайності. Середня урожайність культур, що вирощувалася, складає 57 ц з га. Всього зібрано 7,8 тис. тонн зернових. Безперечно, усі ці аргументи є переконливими.

ТОВ «Агроінвестконтакт» – це інноваційне агропромислове господарство, яке у своїй діяльності використовує сучасну техніку провідних світових виробників і новітні технології, апробує останні прогресивні наукові розробки. Щороку машино-тракторний парк поповнюється сучасною технікою.
У господарстві з кожним роком збільшується кількість робочих місць. На даний час тут працює 94 робітники. Погодьтеся, цифра уже про щось говорить, тим більше у такий складний, нестабільний час, коли безробіття, особливо на селі, з кожним роком зростає. Багато хто хоче працювати в даному сільгосппідприємстві, адже тут своєчасна заробітна плата, соціальний пакет.

Урожай зібрано. Прикро, але передбачити війну не міг ніхто, як і аграрії. Тож серед найважливіших незручностей відмічають нестабільність у логістичному питанні.

З перших днів війни ТОВ «Агроінвестконтакт» активно долучилося до волонтерської діяльності та допомоги Збройним силам України паливно-мастильними матеріалами, продуктами харчування для внутрішньо переміщених осіб.

З давніх часів прийшло до нас урочисте святкування завершення жнивної пори. І дійшло воно до нас з вшануванням хліборобів, возвеличенням їх важкої, але такої благородної праці. А легкого хліба не буває. І хоча у цьому році війна, але працівники ТОВ «Агроінвестконтакт» зуміли протиставити труднощам своє уміння, життєвий досвід, завидну наполегливість – завершити жнива зернових вчасно.
На святкові урочистості, які відбулися на основній базі господарства, зібралися майже всі аграрії Товариства. До речі, територія бази охайна, біля основного корпусу квітнуть троянди, поряд красується сучасна техніка: комбайн NEW HOLLAND, трактори останньої моделі Fendt Valtra, а також сучасне навісне обладнання CEUS та Catros. Агрономи, інженери, комбайнери, трактористи, слюсарі, бухгалтери та всі працівники, мабуть, вперше за час війни зібралися разом.
Директор фірми Вальтер Чедія знайшов найкращі слова, висловив найтепліші вітання, аби хлібороби відчули свою значимість у цій нелегкій жнивній кампанії. Вальтер Єсайович подякував кожному з них за працю, за піт, що заливав очі, за відповідальність, яку він впродовж жнив відчував від цих простих чоловіків. Він вдячний їм за розуміння важливості справи, за те натхнення, яке він отримав після спілкування з ними.

Сам Вальтер Чедія не пропустив жодної можливості, аби побути поруч з цими трудолюбивими людьми, потиснути кожному руку, посміхнутися жінкам-працівницям.

Сім років Вальтер Чедія біля керма «Агроінвестконтакту». Кожен працівник став для нього близьким не лише по роботі, а й по духу. Він переймається їх виробничими і домашніми проблемами, опікується кожним своїм працівником, бо дорожить маркою великої агрофірми ТОВ «Агроінвестконтакт».
Нагороджених було багато. Людей вітали Грамотами, Подяками та цінними подарунками.

– Спасибі всім, – вкотре наголошував Вальтер Чедія, – за сумлінну працю, тепло рук і щедрість сердець. Тільки такими руками, як у вас, натрудженими, мозолястими, чесними вирощується щедрий урожай.

Вальтер Чедія гордиться, що працює поруч із гарним заступником, знаючою, досвідченою, мудрою Наталією Чирицею, агрономами на чолі з головним агрономом Анатолієм Бакалейкою, інженерною службою під керівництвом Олексія Цуркана та механізаторами: комбайнерами Леонідом Маліванчуком, Василем Чавалюком, водіями Василем Іващуком, Олександром Лозовим, Олександром Бодрацьким, Анатолієм Петриком, Володимиром Сверидом, трактористами Романом Семенюком, Богданом Зущиком, Андрієм Савчуком, Олегом Пастушком, Євгеном Костюком та багатьма іншими. У кожному з них керівник бачить однодумців, друзів, які роблять одну спільну справу та тішиться, що ТОВ «Агроінвестконтакт» вносить свій вагомий внесок у розвиток країни, особливо в період війни. Це стосується як героїв війни, так і праці. Їх завжди вирізняє патріотизм, самовідданість, турбота про інших, а ще виняткове працелюбство, воля до перемоги, реалізація поставленої мети. Саме такі якості притаманні кожному працівнику Товариства.

Відшуміли стиглим колосом ще одні жнива в ТОВ «Агроінвестконтакт».

– Люди будуть з хлібом, а от проблемні питання експорту, логістики, розблокування портів уже від нас не залежать. Маємо чергове випробування. Але як епідемія коронавірусу навчила нас більше цінувати і берегти здоров’я, так, можливо, війна навчить нас більше любити та поважати рідну землю, – переконаний Вальтер Чедія. – Після перемоги матимемо ще більшу мотивацію розбудовувати свою державу і робити все для того, щоб наша прекрасна Україна була успішною.

Жнива були, є і будуть найбільшою святістю, бо уособлюють в собі не тільки матеріальні статки, а й духовну потребу.