Додому НОВИНИ Влада і громада Травнева зустріч із ветераном

Травнева зустріч із ветераном

580
ПОДІЛИТИСЬ

Швидко спливає час і все далі віддаляє сучасне молоде покоління від того страшного лиха. Але ми щасливі, що поки є можливість зустрітися й поспілкуватися з ветеранами, які здобули перемогу, захищаючи Батьківщину, і подарували довгоочікуваний мир та спокій. Напередодні свята така зустріч відбулась у нас із ветераном війни – Кошеваровою Вірою Олексіївною.

У воєнні роки молода Віра була медичною операційною сестрою. Оперувала поряд з лікарем, а часто й одній доводилось приймати рішення і виконувати обов’язки хірурга. Найстрашніший момент військового життя для Віри Олексіївни – загибель її бойових подруг, внаслідок чого вона стала єдиною медичною сестрою на всю 147-у гвардійську дивізію. Ще одна страшна звістка приголомшила дівчину на польській землі: з отриманого листа вона дізналася про те, що сталося з її рідними. Під час фашистської окупації Білорусь (а саме звідти родом наша героїня) стала партизанським краєм. Гітлерівці лютували, нищили все. Вони жорстоко, по-звірячому розправилися з її сім’єю: матір живцем спалили на вогнищі, а двох рідних сестер та п’ятеро племінників розстріляли. Ця звістка, як смертельна рана, зломила дівчину…

А війна продовжувалась. Взявши себе в руки, тамуючи біль у своєму серці, Віра пішла далі фронтовими дорогами. Попереду були кровопролитні бої в Німеччині. І, нарешті, взяття Берліну. Їй судилося долею залишити свій автограф на каменях Рейхстагу.

Війна закінчилася. Повернулася з неї Віра Олексіївна з медалями “За бойові заслуги” і “За перемогу над Німеччиною”. І хоча гімнастерку з погонами змінила на цивільний одяг, все ж не розлучалася з білим халатом. Тридцять років пропрацювала в міській лікарні, була ліквідатором аварії на АЕС.

Нині Віру Олексіївну Кошеварову добре знають у місті як активістку ветеранського руху, учасника аматорського народного хору ветеранів міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника. Незважаючи на свій поважний вік, жінка була присутня 9 травня на параді Перемоги і мала змогу покласти квіти до обеліска.

Низький уклін вам, ветерани, і Вам, шановна Віро Олексіївно!

Учні 9-А класу
БМГГ №2