Додому НОВИНИ Культура Традиційна виставка до жіночого свята

Традиційна виставка до жіночого свята

327
ПОДІЛИТИСЬ

Останніми роками склалась добра традиція щорічно проводити до Міжнародного жіночого дня виставку творчих робіт членів Спілки художників і вільних майстрів «Вернісаж» міста у виставковій залі Музею історії міста Бердичева. Ось і нинішнього року виставкова зала заповнилась прекрасними художніми творами бердичівських майстрів пензля. Спеціалісти, уважно проаналізувавши представлені на виставці твори одноголосно висловили думку, що «в Бердичеві такої виставки ще не було».

Міжнародний жіночий день – це свято весни і квітів. Можливо саме тому представлені роботи художників буквально буяють прекрасними квітами. Це майстерно виконані картини «Троянди», «Пиони», «Маки» – Олександра Алимова, «Іриси, «Пиони» та «Айстри» – директора Бердичівської художньої школи Ірини Ніколайчук, «Букет квітів» – викладача Бердичівської художньої школи Ірини Гваркіної, «Маки» – викладача Бердичівської художньої школи Олени Деʼянчук, «Бузок» – Віктора Пастушенка, «Тюльпани». «Натюрморт з маками» та «Натюрморт з ромашками» – Юрія Кисельова, «Бузок», «Волошки», «Піони», «Маки» та «Квітучі соняшники» – Павла Жигадла, «Бузок», «Айстри» та «Макове поле» – Миколи Романчука, «Троянди – квіти кохання», «Бузок для коханої» та «Польові маки чорноокі» – Юрія Чебаненка. Дуже яскравою і прекрасною є картина «Маки» Ірини Шпиталь.

В природі календарний місяць березень символізує перехід від однієї пори року – зими, до наступної пори року – весни. Очевидно через це на виставці багато полотен присвячено саме порам року. Це «Осінній пейзаж» – Ірини Гаркіної, «Зимовий пейзаж» та «Весна торжествує» – Юрія Чебаненка, «Осінній пейзаж», «Зимовий пейзаж та «Зимовий хуторок» – Юрія Кисельова, «Подих весни», «Весна» та «Подих літа» – Миколи Романчука», «Барви літа» – Олександра Войтка (молодшого), «Зимовий ранок» та «Рання весна» Олександра Войтка (старшого), «Зимова дорога», «Зимові тіні» та «Незабаром весна» Михайла Довбищука, «Весна» – Ірини Ніколайчук.

td-modal-image

Не обійшли увагою художники і місцевий міський пейзаж. Так, на трьох роботах Миколи Яцюка ми бачимо своєрідні ракурси зображення Бердичівської фортеці. А на картині Вʼячеслава Дорофеєва наша фортеця зображена вперше в нічний час при місячному освітленні – оригінальна робота.

А оглянувши прекрасні полотна Володимира Татаринцева «Танок серед мечів» та Світлани Пушкарук «Венеція» відвідувачі можуть в своїй уяві побувати на середземноморському узбережжі і подумки відчути особливості італійського клімату.

Дуже вдало доповнюють створену виставкову експозицію численні натюрморти Юрія Чебаненка, Віктора Пастушенка, Ірини Гаркіної, Миколи Романчука, Олени Яблонської та Юрія Кисельова.

В оригінальній зовсім новій техніці виконав свої художні роботи для виставки Мар’ян Загородній – «Молодість», «Сни бувають і такі», «Боротьба природи» і «Десь на селі». Це свідчить про те, що художник перебуває в творчому пошуку.

Всього на виставці представлено аж сімдесят сім робіт вісімнадцяти авторів. Але, на жаль, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи рівень захворюваності на Covid-19, як в Житомирській області, так і в місті Бердичеві, ввела «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Житомирщини. А це значить, що з 3 березня Музей історії припинив приймання відвідувачів. Тому на початку березня відвідати чудову виставку бердичівських майстрів пензля відвідувачі просто не зможуть. Але виставка буде чекати на своїх відвідувачів: після зняття «червоного» рівня епідемічної небезпеки, виставку на протязі трьох тижнів зможуть відвідати усі бажаючі, адже згідно норми 4 кв. м. на одного відвідувача, виставкова зала зможе приймати одночасно до 20 відвідувачів. А в період «жорсткого» карантину роботи художників можна буде побачити на сторінці музею в Інтернеті, у Фейсбуці. Гарного Вам перегляду.

Шановні бердичівляни, чекаємо на Вас в музеї відразу після зняття «червоного» рівня епідемічної небезпеки у Бердичеві.

Павло СКАВРОНСЬКИЙ,
директор Музею історії міста Бердичева.