Додому НОВИНИ Влада і громада Транспорт та пішоходи

Транспорт та пішоходи

193
ПОДІЛИТИСЬ

Майже 80% бердичівлян користуються послугами громадського транспорту. Але на сьогодні в Бердичеві важко назвати обслуговування в цій сфері достатньо якісним, адже маємо на вулицях міста багато старих та зношених маршруток, також люди потерпають від нестачі машин на «неходових» маршрутах.

Свого часу влада недалекоглядно відмовилась від комунального транспорту, фактично передавши до рук приватних перевізників важелі впливу у цій сфері. Останні нині з успіхом нав’язують місту свої умови роботи, не вельми хвилюючись про комфорт для тих, заради кого, власне, і працюють. Стало зрозуміло, що контроль з боку влади або слабкий, або й взагалі не діє.

Зауважу, що все більше і більше людей їздять на велосипедах, електросамокатах та гіроскутерах. Вибір для них місця проїзду є складною дилемою – або проїзна частина дороги, або необлаштований для цього тротуар. У Бердичеві цю проблему вирішили дешево та сердито: за допомогою нанесення білої лінії. Та й то лише на центральних вулицях. Пішоходи таке ноу-хау не оцінили, а тому ходять по обидва боки таких ліній, що призводить до наїзду на них самохідного транспорту.

Я вбачаю вирішення цієї проблеми у проведенні аудиту транспортної мережі. За його результатами – вироблення єдиної стратегії змін та подальшого удосконалення транспортної мережі на благо усіх зацікавлених учасників.

Також необхідно ввести в експлуатацію декілька ліній міського електротранспорту. Це і екологічно, і зручно. А головне – вигідно. Варто також облаштувати справжні доріжки для самохідного транспорту.

Таке системне рішення дозволить безпечно і зручно пересуватись містом усім: і пішоходам, і автомобілістам, і користувачам самохідних засобів.
Вчімося дружньо взаємодіяти! Комфортний Бердичів – це реально!

Богдан КОЛЯДА.